LT | ENG

 


2014 gruodžio 18 Ketvirtadienis

Aukštaitijos fotografija šiandien

2014 12 19 - 2015 01 25

Panevėžio fotografijos galerijoje gruodžio 19 dieną 17 val. atidaroma paroda „Aukštaitijos fotografija šiandien“. Kartu bus pristatytas ir parodos katalogas.

„Ši paroda yra išskirtinė, nes tai pirmasis projektas, aprėpiantis visoje Aukštaitijoje kuriančius fotografus. Savo fotografijas eksponuoja trisdešimt vienas kūrėjas: aštuoniolika autorių iš Panevėžio, šeši iš Biržų, trys iš Pasvalio, trys iš Rokiškio ir vienas Kupiškio atstovas“ , – sakė parodos kuratorė Marija Šileikaitė-Čičirkienė.

 

 

Parodoje dalyvauja ir kraštiečiai, išvykę gyventi į kitus miestus, daugiausia – Vilnių, bet nepraradę sąsajų su krašto kultūra ir fotografų bendruomene.

Ekspozicijai Aukštaitijos fotografai pateikė kūrinius, sukurtus per pastaruosius penkerius metus, tad parodoje matyti ne tik šio regiono fotografijos meno tendencijos, bet ir kurlink savo kūrybos erdvėje juda kiekvienas autorius.

Parodos dalyviai nebuvo įsprausti į apibrėžtos tematikos rėmus, tad ekspozicijai būdinga motyvų, žanrų ir stiliaus įvairovė. Šalia tradicinių peizažų, portretų, siužetinės fotografijos žiūrovai išvys ir konceptualius kūrinius, o skaitmeninės fotografijos darbai ekspozicijoje „diskutuos“ su nepamirštama klasika – analogine fotografija.  

Tarp parodos autorių – ir pripažinti fotografijos meistrai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą, ir jauni kūrėjai, dar tik ieškantys savojo braižo.

“Šiai margai parodai apibūdinti labiausiai tinka žodis mozaika, nes parodos kuratoriai siekė ne kokio nors jos temų konceptualumo ar kryptingumo, o regiono fotografijos procesų, sąstingių ir temų įvairovės apžvalgos. Taip pat norėta pagyvinti tuos procesus, paskatinti kūrybai ir kontaktams ne vieną fotografuojantį ir nestokojantį gabumų, tačiau gan hermetiškai savo pasaulėlyje užsidariusį ir beveik netobulėjantį fotografą“, – parodos katalogo įvadiniame straipsnyje rašo biržietis fotografas ir rašytojas Alis Balbierius.

Pasak A.Balbieriaus, paroda „Aukštaitijos fotografija šiandien“ ne tik pateikia platų regione kuriamo fotografijos meno spektrą, bet ir atspindi daugelį šiuolaikinės fotografijos procesų, vykstančių visoje šalyje ir pasaulyje.