LT | ENG

 


2014 spalio 30 Ketvirtadienis

Rimvydo Pupelio tapybos paroda "Pabudimas"

2014 11 05 – 23

Parodos atidarymas – lapkričio 5 d. 17 val.

 

Nauja tėkmė Rimvydo Pupelio kubizmo upėje – taip galima vienu sakiniu įvardinti šio dailininko tapybos kūrinių parodą „Pabudimas“.

Kontrastingų spalvų figūrų kompozicija, ekspresyvi veidų geometrija R.Pupelio tapybos darbų cikle „Pabudimas“ ženklina naują menininko kūrybos etapą, kurį inspiravo scenos menas. Paties autoriaus fotografijose užfiksuotos spektaklių akimirkos, stambūs aktorių planai įkvėpė jį kurti paveikslus, kuriuose sustabdyta akimirksnio emocija įgyja simbolinę prasmę.

„Pabudimas“ – tai realybės paieška. Ne tos realybės, kurią diktuoja visuomenė, žiniasklaida, sociumas, bet kuriamos menininko vaizdiniais. Šie paveikslai yra manasis realybės atspindys. Kaip saulės zuikutis ant sienos, atsiradęs veidrodžio šukei transformuojant saulės šviesą,“ – sako R.Pupelis.

Parodoje pristatomi R.Pupelio tapybos darbai, sukurti pastarųjų dvejų metų laikotarpiu. Ant didelio formato popieriaus lakštų akriliniais dažais nutapyti žmonių veidai akimirksniu prikausto žiūrovo žvilgsnį. Galbūt todėl, kad kubizmo apraiškos, matomos ankstesniuose autoriaus darbuose, šio ciklo kūriniuose įgyja ir ekspresionistinį skambesį.

„ Kūrinys neturėtų slėgti žiūrinčiojo į jį, teigti, kad čia – neigiama, o čia – teigiama. Mano paveikslai – tai diskusija su žiūrovu“, – sako parodos „Pabudimas“ autorius.

Rokiškio rajone gimęs, šiuo metu Obelių miestelyje gyvenantis R.Pupelis kultūros pasaulyje žinomas ne tik kaip tapytojas, scenografas, fotomenininkas, poetas, bet ir kaip performansų ir instaliacijų kūrėjas, poezijos skaitymų bei tapybos plenerų organizatorius.

R.Pupelis 2006 metais baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą. Nuo 1988 metų jis dalyvauja parodose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, rengia personalines parodas, kuria scenovaizdžius teatro spektakliams.

Menininkas organizavo originalius meno projektus: ugnies skulptūrų instaliacijas Obeliuose „Ugnies pėdos“, tarptautinį mėgėjų teatro festivalį „Tvora“. Nuo 2000 metų netradicinėse Obelių erdvėse kiekvieną gegužę jis rengė poezijos skaitymus, tarmiškai pavadintus „Anys kalbęs žodžiais“. Poetai savo kūrybą skaitė vis kitoje vietoje: autoremonto dirbtuvėse, buvusiose dvaro arklidėse, geležinkelio stotyje, daugiabučio kieme ar žydinčių obelų sode stovinčioje tupykloje.

Jau antrą vasarą R.Pupelis su bendraminčiais Obeliuose organizuoja tarptautinį plenerą „Tik tapyba“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos dailininkai.

R.Pupelio tapybos paroda „Pabudimas“ Dailės galerijoje veiks iki lapkričio 23 dienos.