LT | ENG

 


2014 rugsėjo 01 Pirmadienis

Tarptautinio meninio stiklo simpoziumo "Glassjazz" kūrinių paroda

2014 09 03 - 10 05

Parodos atidarymas - rugsėjo 3 d. 17 val.

Rugsėjo 3 dieną, 17 valandą, Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz” paroda. Per parodos atidarymą Dailės galerijoje gros grupė „Jazz Comfort“, vadovaujama R. Bagdono.

Simpoziumas, kurį organizavo žymus stiklo menininkas panevėžietis Remigijus Kriukas, tęsėsi rugpjūčio 24-rugsėjo 3 dienomis meninio stiklo studijoje „Glasremis“.

Tai unikalus Panevėžio – kultūros sostinės 2014 projektas, į vieną visumą sujungęs stiklo meną ir džiazą. Toks lydinys tapo įmanomas, nes Panevėžys turi aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančią techninę bazę „Glasremis“, gerus stiklo meistrus ir puikius džiazmenus. „GlassJazz“ simpoziume dalyvavo garsūs stiklo menininkai iš Baltarusijos, Estijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Olandijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai galėjo stebėti simpoziumo dalyvių kūrybos procesą. Stiklo improvizacijas lydėjo džiazo improvizacijos, atliekamos Rimanto Bagdono (klavišiniai, vokalas), Igorio Švedko (saksofonas), Arvydo Jofės (mušamieji). “Stiklas skamba kaip šilta džiazo muzika. Improvizuodamas juo gali išgauti nenusakomas formas. Džiazas lyg meditacija, kuri skatina menininkus išsilaisvinti, pasinerti į kūrybines mintis, eksperimentuoti, ieškoti netikėtų formų“, – teigė simpoziumo organizatoriai.

Stiklo menininkai dalijosi savo patirtimi. Teorinis seminaras vyko Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Galerijoje XX buvo atidaryta Andriy Bokotey (Ukraina) ir Aleksandro Fokino (Rusija) meninio stiklo paroda „(Ne)Improvizacijos“.

 „Šis simpoziumas yra ypatingas tuo, kad pirmąkart Europoje vyko toks renginys – stiklo ir džiazo sintezė. Dailininkai kūrė pagal gyvą muziką, o muzikantai improvizavo, stebėdami gimstantį stiklo kūrinį. Simpoziumas ypatingas ir dalyvių gausa, ir darbų stiprybe. Parodos lankytojai galės pamatyti 29 autorių iš 12 šalių darbus. Kiekvienas menininkas turi specifinį savo braižą, o tie, kurie seniai domisi stiklo menu, galės įžvelgti ir atskiros šalies mokyklą, tradicijas“, – kalbėjo simpoziumo organizatorius R. Kriukas.

Tarptautinio meninio stiklo simpoziumo paroda „GlassJazz“ Dailės galerijoje veiks iki spalio 5 dienos.