LT | ENG

 


2014 liepos 04 Penktadienis

Rumunijos nacionalinio kamerinio choro MADRIGAL koncertas

2014 07 09, 17. 30 val.

Dirigentas - Voicu Popescu
Antrasis dirigentas - Anna Ungureanu
Korepetitorius - Emanuel Pecingina

Programoje E. Widmann, P. Constantinescu, G. Cucu, D. Dediu ir kt. kūriniai

Bilieto kaina 4 Lt (2 Lt lengvatinis)

 

 

 

Nacionalinis kamerinis choras MADRIGA L – Rumunijos muzikos perlas

 

Liepos 9 d. 17.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje koncertuos Rumunijos nacionalinis kamerinis choras MADRIGAL. Dirigentas Voicu Popesku. Koncerte bus atliekami E. Widmann, C. Monteverdi, P. Konstantinescu, G. Cucu, D. Dediu ir kitų kompozitorių kūriniai.

 

Nacionalinis kamerinis choras MADRIGAL savo veiklą pradėjo 1963 m. Jo įkūrėjas – dirigentas Marin Constantin. Tai vienas iš labiausiai vertinamų profesionalių chorų, Rumunijos ir pasaulio muzikinio gyvenimo simbolių. Per 50 savo meninės veiklos metų choras reprezentavo Rumuniją pasaulyje ir jo vardas tapo tikru šalies prekiniu ženklu. MADRIGAL choras yra unikalus dėl savo ypatingo skambesio, stereofoninio išsidėstymo scenoje, viduramžiškų Vakarų Europos kostiumų, kuriuos ką tik atnaujino dizainerė Doina Levintza bei savo repertuaro, kuriame yra Europos renesanso muzika, rumunų klasikinės muzikos perlai, tradicinės džiaugsmo giesmės, Bizantijos dokumentai, šiuolaikinės rumunų kompozicijos, universali įvairių kūrybos laikotarpių muzika bei vokaliniai - instrumentiniai kameriniai darbai.

 

Per penkis meninio gyvavimo dešimtmečius nacionalinis kamerinis choras MADRIGAL surengė per 4 100 koncertų Rumunijoje bei žymiose Europos scenose, Jungtinėse Valstijose, Japonijoje, Turkijoje, Korėjoje. Jis pelnė tarptautinių muzikos kritikų pripažinimą bei buvo apdovanotas daugybe prizų. Choras buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą (Paryžius, 1992) ir apdovanotas „Didžiuoju Vado Ordinu" (Rumunijos Prezidentas, 2003).

 

Ilgalaikė ir prestižinė MADRIGAL choro veikla:

 

- 46 kompaktiniai diskai, kuriuos įregistravo Electrecord, Intercont, kompaktinis diskas „Mysterium“ su sopranu Angela Gheorghiu, Londono filharmonijos orkestru, dirigentas Ion Marin.

 

- 24 trumpi filmai ir televizijos filmai, sukurti 1967-2010 Rumunijoje, Italijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Japonijoje, Makedonijoje bei BBC leidyba su Angela Gheorghiu Bukovinos vienuolynuose.

 

- Filmas "Renesanso dainos" – režisierius Mirel Ilieşu, apdovanotas Auksinės Palmės apdovanojimu Kanų festivalyje, 1968m.

 

- Dalyvauta Rumunijos televizijos bei radijo laidose.

 

- Vokalinėje - simfoninėje, kamerinėje srityje kartu dirbta su žymiais dirigentais, Rumunijos ir tarptautiniais chorais, nacionaliniu radijo orkestru (dirigentas Iosif Conta), „Bukarešto Virtuozais“ (dirigentas Horia Andreescu), „Concertgebouw“ iš Amsterdamo (dirigentas Ferdinand Leitner), orkestru „Sinfonietta“ iš Berlyno ir Miuncheno filharmonija (dirigentas Ion Marin), Bremeno kameriniu simfoniniu orkestru (dirigentas Louis Langrée) ir 2013 m., bendradarbiaujant su dirigentu Philippe Herewege, dalyvauta tarptautiniame festivalyje „George Enescu".

 

Nuo 2011 m. nacionalinis kamerinis choras turi naują dirigentą Voicu Popescu, žymią Rumunijos ir tarptautinio chorinio gyvenimo asmenybę, dirigento Marin Constantin koncepcijos sekėją.