LT | ENG

 


2014 birželio 13 Penktadienis

Algimanto Aleksandravičiaus kūryba tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS'14

2014 06 18 - 21

Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO
Laisvės pr. 5, Vilnius

 

Panevėžio miesto dailės galerija tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’14 pristato Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato,
fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus kūrybą. Savo fotografijų ciklą autorius įvardino „LT – vaizdas lyg ženklas“.

Įvairiose Lietuvos vietose sukurtos fotografijos tampa tam tikrais ženklais, įprasminančiais žmogaus būtį, svarbiausius gyvenimo momentus, istorijos ir kultūros reliktus, iškilius žmones.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr.5, Vilnius) vykstančioje meno mugėje 65 galerijos iš 18 pasaulio šalių pristatys menininkų kūrybą. Šiuolaikinio meno mugė veiks birželio 18 – 21 dienomis.

Fotomenininką A.Aleksandravičių ir Panevėžio miesto dailės galeriją glaudus bendradarbiavimas sieja nuo 1995 metų, kada buvo surengta pirmoji didelė personalinė kūrybos paroda. Galerijoje eksponuotos parodos: „XX a. veidai“ (1999), „Laiko paieškos“ (2003), „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos atspindžiai“(2011).

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, pelnęs geriausio Europos bei Baltijos šalių portretisto titulus ir daug svarių apdovanojimų, garsinantis Lietuvą įvairiose pasaulio šalyse, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius nuolat pabrėžia, kad Panevėžys yra tas miestas, kuris subrandino jį kaip menininką. Čia prasidėjo jo kūrybinė biografija, vyko aktyvi fotomeno propagavimo veikla (parodos, projektai), jo iniciatyva buvo įsteigta ir išlaikoma Algimanto galerija, sėkmingai gyvavusi 5 metus.

A.Aleksandravičius (gim.1960 m.) - Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP). Lietuvoje ir užsienyje surengė per aštuoniasdešimt personalinių parodų. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. Dvylikos personalinių fotoalbumų autorius.

Svarbiausi Lietuvos apdovanojimai: Lietuvos Kultūros ministerijos premija (2002), Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija ir tais pačiais metais suteiktas Metų panevėžiečio vardas meno srityje (2003), ordino Už nuopelnus Lietuvai medalis (2007), Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40 – mečio aukso medalis (2009),

Aukso žvaigždė (2010, Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra). Ne kartą tapo įvairių temų nugalėtoju konkurse Lietuvos spaudos fotografija. 2011 metais paskirta Lietuvos nacionalinė  kultūros ir meno premija.

Tarptautiniai apdovanojimai: 2003 metais pripažintas geriausiu Europoje portretistu  (Fuji Euro Press Photo, Oslas, Norvegija). 2008 metais apdovanotas Nyderlandų Orange - Nassau Riterio ordinu.  2011 metais pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu – Grand Prix (Baltic Photo Contest 2011, Ryga, Latvija). 2011 metais Tarptautinės fotografijos parodos Kazachstanas pabaltijiečių akimis I vieta Portreto kategorijoje ir konkurso Grand Prix laimėtojas.

A. Aleksandravičiaus sukurtų portretų galerijoje - iškilių Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano asmenybių, Nobelio premijų laureatų veidai. Tarp jų yra ir panevėžiečių menininkų portretai. Šie darbai rodomi parodose įvairiose šalyse, sudėti į fotografijų albumus, publikuojami spaudoje. A. Aleksandravičius savo kūryba garsina Lietuvos ir Panevėžio vardus pasaulyje. Fotoalbumas “Veidrodžio pusė” skirtas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrui. Atskiras fotografijų leidinys išleistas apie Panevėžio J.Balčikonio gimnaziją.

Fotomenininkas rodo nepaprastą kūrybinį produktyvumą ir temų įvairovę. Garsus portreto autorius paneigia mitą, kad tik žymių žmonių portretavimas jam atnešė pripažinimą. Ne mažiau įtaigūs, stiprūs, įtraukiantys žiūrovą į fotomenininko kuriamą pasaulį yra ir kiti ciklai bei serijos. Skaudžios gyvenimo realijos jautriai perteiktos serijoje “Kitokie” (“Zona”, “Vieno miestelio istorijos”), cikluose: “Žemaitija-su meile”,”neGalios nePaliesti”, istorijos ir kultūros reliktai - serijose “Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos atspindžiai”, “Poeto Adomo Mickevičiaus keliais”, “Rašytojo Česlovo Milošo keliais”.

Apie A. Aleksandravičių yra parašyta daug straipsnių, sukurta radijo ir televizijos laidų. Dovilė Zelčiūtė apie šį iškilų fotomenininką parašė knygą “Drama be taisyklių. Algimanto Aleksandravičiaus portreto kontūrai”.