LT | ENG

 


2014 balandžio 30 Trečiadienis

Aukštaitijos dailė 2014. Quo vadis?

2014 05 02 - 25

Parodos atidarymas - gegužės 25 d. 16 val.

Parodoje – plati Aukštaitijos dailininkų kūrybos panorama. Savo kūrinius čia pristato   menininkai iš Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio. Eksponuojama tapyba, grafika, skulptūra, meninis stiklas, keramika, tekstilė , videomenas, instaliacijos.

Pavadinimas “Quo vadis?” – labai talpus ir prasmingas. Jame telpa ir pamąstymas, kokia kryptimi šiuo metu eina Aukštaitijos dailė, kokios naujausios jos tendencijos. Kartu tai atidus žvilgsnis į kiekvieno autoriaus kūrybą, savito kelio paieškas, individo raišką ir pasaulio atspindžius, kurie sąmoningai ar ne, bet labai dažnai inspiruoja idėjas, stilistiką.

 

 

“Siekiant konsoliduoti Panevėžio regiono profesionaliuosius dailininkus bei supažindinti platų visuomenės ratą su jų kūryba, Panevėžio dailės galerija tęsia Aukštaitijos profesionaliosios dailės sklaidos programą.

 2005 m. Dailės galerijos iniciatyva buvo surengta išsami apžvalginė Panevėžio regiono profesionaliųjų dailininkų kūrybos paroda, 2006 m. regiono dailininkai buvo pakviesti ir aktyviai dalyvavo meno objektų parodoje ,,Langas”. 2006 – 2007 metais su meno objektų paroda ,,Langas” susipažino ne tik Panevėžio, bet ir Dusetų, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Utenos meno mylėtojai. 2008 regiono dailininkai dalyvavo parodoje „Aukštaitijos dailė’2008. Talismanas”, 2010 įgyvendintas projektas „Aukštaitijos dailė‘ 2010. Ženklai“, 2012 - „Aukštaitijos dailė” 2012 . Perpetuum mobile“. Buvo išanalizuota Aukštaitijos profesionaliosios dailės problematika ir parengti bei išleisti parodų katalogai.

Tęsiame pradėtą darbą ir 2014 metais vėl sukvietėme regiono profesionaliuosius dailininkus dalyvauti projekte „Aukštaitijos dailė‘ 2014. Quo vadis?“. Manome, kad projektas paskatino Panevėžio regiono profesionaliuosius dailininkus išradingai ir kūrybiškai pažvelgti į pasiūlytą temą bei praplėsti savo kūrybos diapazoną. Numatome išleisti parodos plakatą, katalogą. Visuomenė bus supažindinta su originalia Panevėžio regiono profesionaliųjų dailininkų kūryba”, - kalbėjo projekto „Aukštaitijos dailė‘ 2014. Quo vadis?“ vadovė, Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

 “Aukštaitijos dailė” visada domina tiek visuomenę, tiek pačius parodos autorius, suteikdama galimybę susipažinti su kolegų naujausia kūryba.

Pasak J. Lebednykienės, projektas ypač vertingas jaunimui edukacine prasme, aktualus plečiant jaunosios kartos meninį akiratį, ugdant estetinį skonį, pagarbos bei pasididžiavimo jausmą savo krašto kultūra.