LT | ENG

 


2014 balandžio 25 Penktadienis

Pokalbis/diskusija/susitikimas/paroda

KŪRYBA: ŽMOGUS, LAIKAS, VIETA

Tarptautinio Grundtvig projekto „Žmonės ir vietos“renginys Panevėžyje

 

2014 m. balandžio 29 d. 16 val.

Įėjimas laisvas.

 

Parodos ir diskusijos dalyviai:

Antanas Beinaravičius

Raimondas Gailiūnas

Ramūnas Grikevičius

Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė

Sigitas Laurinavičius

Juozas Lebednykas

Girmantas Rudokas

Anatolijus Stiško

Gražina Vitartaitė

Algimantas Vytėnas

 

Organizatoriai: A galerija, Panevėžio miesto dailės galerija

Kuratorius Albinas Vološkevičius

Pokalbio moderatorius Sigitas Laurinavičius

 

Parodoje bus eksponuojami Antano Beinaravičiaus, Raimondo Gailiūno, Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės, Ramūno Grikevičiaus, Sigito Laurinavičiaus, Juozo Lebednyko, Girmanto Rudoko, Anatolijaus Stiško, Gražinos Vitartaitės, Algimanto Vytėno kūriniai. Įdomu tai, kad ši paroda bus rodoma vienintelę dieną ir bus apipinta pokalbiais ir diskusijomis apie kūrybą.

Kas paskatina žmogų pasirinkti kūrybinį kelią? Kokia žinia siekia autorius siekia pasidalinti su visuomene? Kur semiasi autorius įkvėpimo? Į visus šiuos klausimus atsakys dešimt parodos autorių. Šiame projekte dalyvaujantys menininkai gyvena Panevėžyje, yra iš jo kilę arba turi su šiuo miestu stiprias sąsajas.

Projekto kuratorius, A galerijos vadovas Albinas Vološkevičius, visada linkęs intriguoti ir provokuoti meno gerbėjus, teigia, kad svarbiausias jo tikslas – atskleisti autorių.

„Šio projekto tikslas – surinkti tuos žmones, kurie praėjo ilgą kūrybinį kelią dailės srityje, sukaupė didelį potencialą, kuriuo gali pasidalinti. Kiekvienas autorius trumpai pristatys savo kūrybos koncepciją. Vėliau vyks diskusija darbų apsuptyje. Tai gera galimybė susiburti menininkams, padiskutuoti apie kūrybą, pasidalinti savo patirtimi“, - sakė A. Vološkevičius.

Diskusijos moderatoriaus Sigito Laurinavičiaus nuomone, toks pasirinktas projekto formatas yra unikali galimybė ne tik padiskutuoti patiems dailininkams, ką jie ir taip savo rate daro, tačiau padaryti tai viešesne, atviresne, o tuo pačiu ir konstruktyvia forma.

Vadybos ir psichologijos institutas, įkurtas 2008 m. Vilniuje, kartu su dar šešiomis partnerėmis - Richter Foundation (Nyderlandai), Kamira (Ispanija), Tisia D‘Imera in Termini Imerese (Italija), Renasterea Botosaneana (Rumunija), Aktif Eğitimciler Derneği (Turkija), Harju County Entrepreneurship and development Consultancy (Estija) - įgyvendina tarptautinio Grundtvig mokymosi partnerystės projektą „Žmonės ir vietos“ („People and places“), finansuojamą Europos Komisijos per Švietimo mainų paramos fondą.

Projektas „Žmonės ir vietos“ skirtas solidarumui tarp dviejų kartų – jaunesniosios ir vyresniosios. Šalys partnerės projekto metu bandys sukurti nišą dviems skirtingoms kartoms bendrauti ir kurti kartu, naudojant meną ir bet kokią jo išraiškos formą kaip priemonę kalbėti ir girdėti vieni kitus. Kaip viena bendravimo priemonių naudojama fotografija, šokis, tapyba, drama, šokiai.

Projektas, sėkmingai startavęs 2014m. kovo mėnesį Denizlio mieste, Turkijoje, balandžio ir gegužės mėnesiais vyks Panevėžyje.