LT | ENG

 


2014 kovo 07 Penktadienis

Gintaro Česonio fotografijų paroda

Grenoblis. 2011

2014 03 05 - 03 23

Atidarymas - kovo 12 d. 17 val.

Paroda eksponuojama Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11)

Gintaras Česonis visada žavi savo sugebėjimu per gatvės praeivius perteikti miesto dvasią. Vienose fotografijose gali stebėti Grenoblio gyventojų veidus, jų išraiškas. Kitose, tarsi pabrėžiant teisę nesifotografuoti , apie žmones gali spręsti iš jų drabužių, laikysenos, tam tikrų detalių, nes fotomenininkas ironizuoja anonimiškumą fotografuodamas žmones iš nugaros ir gretindamas šiuos vaizdus su vitrinų manekenų veidais. Kartu taip tarsi pabrėžiamas prancūzų charakteris, nes jie mėgsta išlikti paslaptingi bet kokiose aplinkybėse.

 

 

Klasikinės gatvės fotografijos šalininkas Gintaras Česonis atrado Grenoblį kaip nespalvotą dviratininkų ir skubančių pėsčiųjų miestą. Tai rūstoko baroko miestas, kuriame blaškosi, sau jaukios vietos, o gal paskutinio rudeniškos saulės spindulių blyksnio ieško ne vien skubantys pėstieji ir dviratininkai, bet ir pats fotografas.

Yra toks posakis, kad kitoje šalyje žolė žalesnė. Žiūrint Grenoblio gatvės fotografijas, stebint praeivius (ypač iš nugarų) jie beveik nesiskiria nuo Lietuvos didmiesčių gyventojų. Kai kurios fotografijos labai primena Vilniaus vaizdus (žmonės, architektūra, automobiliai), tik vitrinų užrašai išduoda, kad tai Prancūzija.

Ši fotografijų paroda yra dalis projekto "Susikirtę žvilgsniai", kuriame dalyvavo kauniečiai Gintaras Česonis ir Mindaugas Kavaliauskas bei grenobliečiai Thierry Chenu ir Thomas Guilmin. Projekte - fotomenininkų įžvalgos apie susigiminiavusius Kauno ir Grenoblio miestus.