LT | ENG

 


2017 gegužės 22 Pirmadienis

Paroda PANEVĖŽIO DAILĖS DIENOS' 2017

Gegužės 24-ąją dviejose ekspozicijų erdvėse prasidės „Panevėžio dailės dienos‘2017“.  Parodos atidarymas vyks: „Galerijoje XX“ – 17 val., Panevėžio miesto dailės galerijoje  –  17.30 valandą. 

 

Paroda Panevėžio dailės dienos – jau tradicinis, nuo 1999-ųjų vykstantis projektas, suvienijantis Panevėžio profesionaliuosius menininkus. Per šitiek metų parodos pagrindo būta visokio, tačiau visada išliko pagrindinė nerašyta taisyklė – supažindinti dailės mylėtojus su naujausia menininkų kūryba. Paroda organizuojama kas dvejus metus – susiformavusiam menininkui tai gana trumpas laiko tarpas, o jaunajam dveji metai labai daug – čia sudaroma patogi terpė stebėti jo vystymąsi.

2017-ųjų dailės dienos koncentruojasi tik ties menininkais – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS)  nariais. Šiemet parodoje dalyvaus 24 įvairių sričių dailininkai, tačiau tradiciškai dominuos tapyba, kurią pristatys Dalius Dirsė, Ramūnas Grikevičius, Osvaldas Juška, Edvinas Klimas, Sigitas Laurinavičius, Ričardas Ničajus, Diana Rudokienė, Tomas Rudokas, Artūras Stančikas ir Ilona Žvinakienė.  

Nors Panevėžys laikomas keramikos miestu, šįkart ekspozicijoje žiūrovas regės nedidelį jos kiekį. Savo kūrinius eksponuos Vilija Balčiūnienė, Juozas Lebednykas, Egidijus Radvenskas ir Virginijus Venclovas. Skulptūros žanrui šįkart atstovaus tik Vytautas Tallat-Kelpša. Dailės galerijos erdvėse taip pat lankytojai išvys tekstilininkių Savirijos Kaziūnaitės ir Vieros Olšauskienės gobelenus.

Stengiantis kuo geriau pristatyti visus autorius, suteikiant kūriniams kuo daugiau erdvės, šiemet akvarelės ir grafikos darbai nukeliaus į „Galerijos XX“ erdves. Čia bus eksponuojami akvarelininkų Vydmanto Mačiulio, Irenos Milaševičiūtės-Paulavičienės, Girmanto Rudoko darbai ir grafikų Henriko Mazūro, Jolantos Rudokienės bei Povilo Šiaučiūno kūriniai. Visai netikėtai grafikos kūrinį pristatys daugiau kaip tapytojas žinomas Mindaugas Breiva. Pamatyti naujus kūrinius visada intriguoja, o ypač tokia apžvalginė paroda naudinga tiems, kas į Panevėžį užsuka tik retkarčiais – ji yra puikus būdas susipažinti su miesto dailininkų kūryba.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki birželio 18 dienos.

Parodos organizatorius: LDS Panevėžio skyrius

Parodos partneriai: LDS Panevėžio skyriaus galerija „Galerija XX“, Panevėžio miesto dailės galerija