LT | ENG

 


2017 gegužės 03 Trečiadienis

Ant Dailės galerijos sienų nuguls Romualdo Balinsko „Balos“

Gegužės 5 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma dailininko Romualdo Balinsko (Vilnius) tapybos paroda „Balos“. Paroda veiks iki gegužės 21 dienos.

 

Autoriaus teigimu, „Balos“ atsirado prieš keletą metų. Jos atspindi vaikystę, dvasinius patyrimus – yra tarsi prisiminimų lobynas. Eksperimentuodamas su akriliniais dažais jis sukūrė plėves, idant dažas taptų gyvesnis, nepriklausomas nuo drobės, rėmo ar kitų paveikslo „kūno“ dalių.

„Surinkau įvairių priežodžių apie balas – visur dominuoja neigiama prasmė. Bet jei balos susijusios su vaikyste, tam tikrais dvasiniais patyrimais – jos jau nebe neigiamos,“ – sako dailininkas.

Paroda „Balos“ netelpa į tradicinės tapybos apibrėžimo rėmus. Tai „išplėsto lauko“ tapyba, kuri po truputį virsta objektu. Kartu tai ir abstrakcija, turinti aiškų idėjinį turinį. Nors, anot menotyrininko Vido Poškaus, R. Balinskas yra cikliškas ir neapsistoja ties viena maniera, tačiau plačiąja prasme autorius linksta link ekspresionizmo. Kituose dailininko darbuose matyti siužetas, tačiau tiek juose, tiek „Balose“ svarbiausia yra idėja.

Parodose R. Balinskas dalyvauja nuo 1984 metų. Aktyviai reiškiasi grupinėse ekspozicijose  Lietuvoje ir užsienyje, surengė 15 personalinių parodų šalies parodų erdvėse ir Miunchene, Berlyne (Vokietija), Nju Delyje (Indija). Nuo 2007 m. nepraleidžia nė vienos Vilniaus tapybos trienalės. Dailininkas yra sukūręs viršelius apie 500 knygų.  2012 ir 2016 metais R. Balinskui suteikta individuali valstybinė stipendija.