LT | ENG

 


2017 balandžio 19 Trečiadienis

Paroda "X: kritinė riba – Černobyliui 30" Daugpilio Marko Rothko meno centre

Panevėžio miesto  dailės galerija balandžio 21 d. 16 val. Daugpilio Marko Rothko meno centre (Latvija) pristato parodą „X: kritinė riba – Černobyliui 30“. Šis tęstinis projektas, pristatytas Panevėžyje 2016 metais, šiemet praplečia savo ribas ir yra pristatomas Latvijos žiūrovui.

Parodos kuratorius Albinas Vološkevičius mano, kad „Kūrėjas visada turi būti pasirengęs žengti pirmyn – už savo nusibrėžtų ar įsivaizduojamų baimių, patirčių, sugebėjimų, profesinių žinių, asmeninio komforto ribų. Tai nėra lengva. Nežinomybė visada kausto ir baugina. Bet, padaręs vieną, kitą žingsnį į priekį, į nežinomybę, į naujus atradimus, atsisukęs pamatai, kaip buvai save apribojęs, koks „užsiciklinęs“ buvai.“

 

 

Tęstinis projektas „X: Kritinė riba“ – tai kvietimas menininkams praplėsti savo kūrybines ribas ir patirtis per menų sintezę. Tai – savotiškas iššūkis skirtingos raiškos menininkams dirbti poromis prie vieno bendro kūrinio. Kartu kurti buvo pakviesti 8 Panevėžio tapytojai, 2 grafikai, 1 monumentalistas ir 4 fotografai. Susiformavo penki dvejetai, penki menininkų „duetai“ individualiems ieškojimams, bet tuo pačiu bendram netikėtam rezultatui.

Projekto tema „Kritinė riba“ skiriama Černobylio atominės elektrinės katastrofos trisdešimtmečiui paminėti ir pasigilinti į aktualiąją ekologiją.

O tęstinio projekto „X: Kritinė riba“ vardikliu renkamės X simbolį, nes:

X – dviejų kūrėjų sankirta, sankryža bendrai meninei raiškai ir naujoms patirtims,

X – tai nežinoma kolektyvinė teritorija, pilna netikėčiausių atradimų, praplečiančių kūrybinės išraiškos galimybes.

X – kiekvieno projekto dalyvio asmeninis x faktorius, galintis įtakoti tolimesnius kūrybinius ieškojimus,

X – paslėpta pretenzija, bet atvira galimybė bei tikimybė ir toliau ieškoti naujų išraiškos formų, tuo pačiu suvienijant Panevėžio miesto, šalies ir užsienio menininkus.

Paroda „X: kritinė riba – Černobyliui 30“ veiks iki liepos 2 d.

Daugiau informacijos http://www.agalerija.lt/x-kritine-riba/