LT | ENG

 


2017 balandžio 06 Ketvirtadienis

Verbų sekmadienį skambės pianisto Andriaus Vasiliausko rečitalis

Balandžio 7 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje žinomas Lietuvos pianistas Andrius  Vasiliauskas surengs tradicinį Verbų sekmadienio muzikos koncertą.

 

Skambės Mykolo Kleopo Oginskio, Franco Ksavero Mocarto (Franz Xaver Mozart), Marijos Šimanovskos (Maria Szymanowska), Džono Fildo (John Field), Napoleono Ordos ir Frederiko Šopeno (Frédéric Chopin) kūriniai.

Pianistas ne tik atliks šių kompozitorių muziką, bet ir klausytojams pateiks įdomių faktų, liudijančių minėtų autorių tarpusavio ryšius.

„Programa skirta primirštoms, tiesiogiai ir netiesiogiai su Lietuva susijusioms asmenybėms, kurios savo laiku turėjo didelės įtakos tuometinės visuomenės dvasiniam gyvenimui. Įdomios yra sąsajos, kurios kartais nelauktai išnyra atidžiau pasidomėjus istorijos vingiais ir paaiškėjus, kaip skirtingų kartų, socialinės padėties, be galo nutolusių kraštų žmones suvedė menas, talentas ir pažangios pažiūros“, –  teigia A. Vasiliauskas.

Andrius Vasiliauskas gimė 1954 m. Vilniuje, muzikų šeimoje. 1973 m. baigė M. K.Čiurlionio menų mokyklą. Vėliau baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Muzikos ir teatro akademija) fortepijono studijas, stažavosi profesorių  Aleksandros Juozapėnaitės-Esmaa, Olgos Šteinberg, Audronės Vainiūnaitės klasėse.

Pianistas aktyviai koncertuoja nuo 1976 metų. Rengia fortepijono muzikos rečitalius, kamerinės muzikos programas su įvairiais vokalistais ir instrumentalistais, kamerinės muzikos ansambliais.


A.Vasiliauskas yra H. Ellerio konkurso Taline ir M.K. Čiurlionio konkurso Vilniuje laureatas. Atlikėjas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Izraelyje, Lenkijoje, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose.

Pianistas yra išleidęs 5 fortepijono muzikos kompaktines plokšteles, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma daugiau kaip 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat jis  publikuoja straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.