LT | ENG

 


2017 balandžio 03 Pirmadienis

Fotografijų paroda „Iš vaikinų gyvenimo“ ir autoriaus paskaita „Eksperimentinė fotografija“

Balandžio 5 d. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios 11) įvyks doc. dr. Remigijaus Venckaus autorinė paskaita EKSPERIMENTINĖ FOTOGRAFIJA (17.00 – 18.00 val.) ir Fotografijų parodos IŠ VAIKINŲ GYVENIMO atidarymas (18.30 – 19.30).

 Paroda veiks iki balandžio 30 d.

Doc. dr. Remigijus Venckus yra gerai žinomas aktyviai eksperimentinį fotografijos meną kuriantis medijų kultūros bei meno tyrinėtojas. Stebėdamas meno pasaulio naujoves, gilindamasis į technologijas ir taikydamas skirtingas raiškos priemones, jis nuolat tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinio videofilmo, literatūros ir kalbos ribas. Gausiai fotografijomis iliustruotoje autorinėje paskaitoje jis supažindins su savo kūrybos kryptimis, apibrėždamas, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendro su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos, ko siekia menininkai eksperimentuodami technika ir estetiniu sprendimu.

Nors paskutiniu metu R. Venckus daugiausiai dėmesio skiria eksperimentinei fotografijai,  jis ir toliau plėtoja vyro kūno erotikos temą savo kūryboje. Kūrėjas akivaizdžiai propaguoja postfotografijos tendencijas ir savo praktine veikla dalyvauja vaizdiniame posūkyje. Šįkart kūrėjas panevėžiečiams pristatys labiausiai ironišką ir socialiai angažuotą fotografijų parodą „Iš vaikinų gyvenimo”. Tai buitinėje, nepadailintoje ir kasdienėje aplinkoje fotografuoti vyrų kūnai. Ekspresyvios kompozicijos sugestijuoja mintį, kad pozuojantieji gyvena savo įprastą gyvenimą, kuriame nereikalingi rūbai. Nuotraukų herojai visiškai nepastebi savojo nuogumo ir jo nesigėdija. R. Venckus pakartotinai kelia klausimą, ar tikrai tai, ką regime nuotraukose, yra homoseksualu ir erotiška, o gal tai tik mūsų protas ir jį apnuodiję dabarties kultūros mitai sukuria visas šias asociacijas?

Doc. dr. Remigijus Venckus 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją; šiuo metu vadovauja Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos institutui bei Vytauto Didžiojo universitete užima docento pareigas; dėsto fotografijos ir videomeno studijų disciplinas, kuria eksperimentinę fotografiją, Lietuvos ir užsienio organizacijose skaito autorines paskaitas apie vizualumą ir technologijomis grįstą kūrybą.

Doc. dr. R. Venckus surengė 30 parodų Lietuvoje ir 3 užsienyje. Paskelbė 41 mokslo straipsnį ir mokslo pranešimą. Publikavo daugiau nei 150 kritinių recenzijų apie meno kūrybą ir parodas.