LT | ENG

 


2017 kovo 09 Ketvirtadienis

Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų lobiai pristatomi Rokiškio krašto muziejuje

Rokiškio krašto muziejuje atidaryta paroda „Skambanti keramika. Iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos“. 

Daugelis parodos „Skambanti keramika“ kūrinių yra literatūriški ir pasakoja skirtingas, tik jam vienam būdingas istorijas. Nepaisant darbų gausos ir skirtingos stilistikos, juos jungia vienas bendras kontekstas – Panevėžio tarptautiniai keramikos simpoziumai. Parodos eksponatai yra tik nedidelė dalis to, ką simpoziumų metu sukūrė 163 menininkai iš 35 pasaulio valstybių. Ši tarptautinė keramikos „laboratorija“ rengiama nuo 1989 metų. Simpoziumai pratęsė respublikinius seminarus, 1983 metais inicijuotus keramiko Alvydo Pakarklio. Nuo 1990 juos organizuoti ėmė Panevėžio miesto dailės galerija su jos direktore Jolanta Lebednykiene priešakyje.

Per 27 metus jau sukaupta daugiau net 631 šamotinės keramikos kūrinys. Tokio pobūdžio šiuolaikinės keramikos kolekcija yra vienintelė Baltijos šalyse ir atspindi ne tik lokalias, bet ir tarptautines šios meno šakos tendencijas.

Parodoje Rokiškio krašto muziejuje pristatomi Ispanijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos, kt. šalių žinomų keramikos meno kūrėjų darbai.

„Projektu „Skambanti keramika“ siekiame populiarinti Panevėžio miesto dailės galerijos sukauptą ir saugomą unikalią šiuolaikinės pasaulio keramikos kūrinių kolekciją, pristatyti ją kuo platesnei auditorijai įvairiose Lietuvos vietose: muziejų, bibliotekų, dvarų erdvėse, kur kūrinius galės išvysti visi norintys“, – sakė projekto vadovė, Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljono vedėja Rasa Stružienė.

Paroda bus eksponuojama iki birželio 30 dienos.

 

Rokiskio dvare2

Nuotr. iš Rokiškio krašto muziejaus archyvo