LT | ENG

 


2017 vasario 28 Antradienis

Petro Kaupelio fotografijų paroda TARP REALYBĖS IR FANTAZIJOS

Kovo 1 d. 17.30 val. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios 11) atidaroma panevėžiečio fotografo Petro Kaupelio paroda „Tarp realybės ir fantazijos“.  

Petras Kaupelis – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos bei Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narys. Fotografija susidomėjo daugiau nei prieš 40 metų. Fotografijos meno paslapčių ketverius metus mokėsi Maskvoje.

 

Autorius yra surengęs 27 autorines parodas, jo darbai buvo eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje, Ispanijoje, Australijoje, Tailande, Pietų Korėjoje, Kroatijoje, Lenkijoje Rusijoje, Ukrainoje. Pirmasis Lietuvoje meninės fotografijos kūrybiniame procese panaudojo lazerio spindulį. Šiuo būdu sukurti darbai yra patekę į pasaulinius fotografijų katalogus. Daugiau kaip 700 autorius darbų yra įsigiję įvairios organizacijos, kolekcionieriai, privatūs asmenys.

Petro Kaupelio parodos „Tarp realybės ir fantazijos“ kūrinių motyvas – spalvų ir šviesos audros, prasiveržiančios iš stiklo gelmių. Sustabdytos fotografijose jos tarsi tašistų drobėse drastiškai ištaškytos emocijos byloja ne apie formų ir spalvų harmoniją, bet apie dinamišką jausmų ir minčių pasaulį. Tai kelionės į kūrinių, o kartu ir į savo vidinio pasaulio gelmes, tiek mintimis, tiek akimis braunantis per netikėčiausiais spalvų kontrastais bei potėpius primenančiomis struktūromis prisodrintus plotus.

Paroda veiks iki balandžio 2 dienos.