LT | ENG

 


2017 vasario 20 Pirmadienis

Paroda „GLASSJAZZ meniniame stikle ir fotografijoje“

Vasario 22 d. 15 val. Panevėžio miesto savivaldybės I aukšto erdvėje atidaroma paroda „GLASSJAZZ meniniame stikle ir fotografijoje“. Tai pirmoji paroda, kurią rengia kartu dvi įstaigos, prieš du mėnesius pasirašiusios partnerystės sutartį: „GlassJazz" simpoziumo organizatorius – meninio stiklo studija „Glasremis“ ir Panevėžio miesto dailės galerija.

 

Parodoje eksponuojama dalis Panevėžio tarptautinių meninio stiklo simpoziumų „GlassJazz“ kūrinių  ir fotografijos, kurias Panevėžio fotografai sukūrė simpoziumo metu.

Projektas „GlassJazz“ išsiskiria Lietuvos ir Europos meno lauke tuo, kad kūrybiniame vyksme  sąveikauja stiklas ir džiazas. Tarptautiniai simpoziumai „GlassJazz” meninio stiklo studijoje „Glasremis” buvo organizuoti du kartus – 2014 ir 2016 metais. Juose jau dalyvavo 58 stiklo menininkai iš Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Estijos, Islandijos, Izraelio, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos ir Vokietijos.

2016 metų „GlassJazz“ projekte dalyvavo ir 18 fotografų. Jie organiškai įsiliejo į kūrybinį procesą, fiksuodami  ugnies ir stiklo žaismą ir kartu patys tapdami džiazuojančio meninio vyksmo dalimi.

„Stiklas – unikalus, juo galima improvizuoti kaip džiaze. Improvizuodami išgauname nenusakomas formas, o jungdami įvairias meno rūšis – netikėtą jų sintezę. Tad „GlassJazz“  tapo tarpdisciplininiu reiškiniu, vis kitaip sušvintančiu įvairiomis savo briaunomis“, – sakė „GlassJazz“ iniciatorius, stiklo menininkas, meninio stiklo studijos „Glasremis“ vadovas  Remigijus Kriukas.

Kitas „GlassJazz“ simpoziumas numatytas ateinančių metų vasarą, tačiau parengiamieji darbai vyksta jau dabar.

„Projektas „GlassJazz“ – nėra trumpalaikis, jis nenutrūksta ir viena ar kita forma tęsiasi tarp simpoziumų. Dėliojame ateinančio simpoziumo gaires, jau esame pakvietę kelis žinomus stiklo menininkus, su kitais susirašinėjame, deriname atvykimo sąlygas. Taip pat siekiame, kad simpoziumų metu sukurtus darbus pamatytų kuo daugiau žmonių, todėl „GlassJazz“ kūrinius šiemet eksponuojame Panevėžyje, taip pat planuojame surengti parodas sostinėje ir kituose Lietuvos miestuose“, – sakė „GlassJazz“ organizatorė, stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė.

Praėjusių metų pabaigoje Panevėžio miesto dailės galerija ir meninio stiklo studija „Glasremis“ suvienijo jėgas bendram darbui, siekdami, kad „GlassJazz“ simpoziumai generuotų dar didesnę kūrybinę energiją mieste. 

“GlassJazz“ paroda Panevėžio savivaldybėje – pirmoji mūsų kartu į kultūrinę erdvę paleista kregždė. Jų bus ir daugiau, juk partnerystė inicijuoja naujas idėjas ir sumanymus“ , – sakė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.