LT | ENG

 


2017 sausio 30 Pirmadienis

Paroda "Lietuvos spaudos fotografija 2016"

Vasario 1 d. 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11) atidaroma paroda "Lietuvos spaudos fotografija 2016". 

Jau penkioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2016“ paroda atkeliauja į Panevėžį. Paroda ir metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2016“ – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos.

Per 15 metų susiformavo tvarios konkurso tradicijos, konkursas įgavo autoritetą visuomenės bei fotografų bendruomenės akyse.

Vienas iš konkurso komisijos narių, žymus Italijos fotografas Pieras Casotti sakė, jog galimybė būti komisijos nariu jam tapo nuostabia patirtimi. „Atrankos procesas buvo labai profesionalus ir griežtas. Man, kaip fotografui, tai suteikė progą geriau pažinti ir patyrinėti „baltiško požiūrio“ fotografiją, o kai kurios fotografijos – vis dar stovi akyse. Globalizuotame vaizdų pasaulyje – įdomiausias yra asmeninis požiūris“, – teigė P.Casotti. Jau ne pirmą kartą konkurso vertinimo komisijoje dalyvavęs fotožurnalistas Paulius Lileikis pasidžiaugė: „Šiemet nustebino pokyčiai – kolegų darbų novatoriškumas. Kitoniško, nei mums iki šiol priimta, stiliaus, braižo, idėjos ir minties perteikimo paieška. Bet čia fotožurnalistų konkursas, tad ir fotografijos turi būti atrinktos kryptingai. Tad šiemet pagirtina pateiktų darbų minties švara, o tai jau nedidelė pažanga".

Konkursines fotografijas vertino tarptautinė ekspertų komisija: fotografas Aleksandras Zemlianičenko (Rusija), fotografas Pier Casotti (Italija), aktorius Robertas Aleksaitis, „Verslo žinių“ fotografas ir fotoredaktorius Vladimiras Ivanovas bei fotografas Paulius Lileikis.

Atidaryme dalyvaus Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Paroda veiks iki vasario 26 d.