LT | ENG

 


2017 sausio 16 Pirmadienis

Edukacinės kūrybinės programos vaikams ir moksleiviams

Pamatyti eksponuojamas dailės ir fotografijos parodas ir patiems tapti kūrėjais – tokią galimybę siūlo Dailės galerija ir Fotografijos galerija. Edukacinės kūrybinės programos žadins vaikų ir moksleivių vaizduotę, ugdys kūrybiškumą, supažindins su įvairiomis dailės technologijomis bei atskleis fotografijos meno paslaptis.    

 

DAILĖS GALERIJOJE

Respublikos g. 3, Panevėžys

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams „Keramikos kūrinius sudėk į paveikslą“. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis gaus po lapą, kuriame pavaizduota dvylika objektų, atspindinčių keramikos kolekcijos kūrinius.  Vaikams bus surengta ekskursija po Keramikos paviljoną ir galeriją, supažindinant su pavaizduotais keramikos darbais. Paskui burtų keliu kiekvienas dalyvis gaus tris objektus ir originaliai juos komponuodamas sukurs siurrealistinį piešinį. 

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Plakatas Magritte stiliumi“. Vaizdinės medžiagos pagalba moksleiviai bus supažindinti su žymaus belgų siurrealisto Rene Magritte kūriniais. Įkvėpti originalios šio dailininko kūrybos stilistikos, jie kurs savo mėgstamos muzikinės grupės ar atlikėjo plakatą (guašu, flomasteriais, koliažui panaudodami spalvotą popierių, audeklą, odą).   

 

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir medžio duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminį puodelį su medine rankenėle.

 

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Molio ir stiklo duetas“ . Užsiėmimo dalyviai susipažins su šamoto formavimo galimybėmis ir medienos, metalo, stiklo detalių panaudojimu šiuolaikiniame keramikos mene. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys keraminę lėkštelę, ją dekoruos stiklu.

 

Edukacinė  kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams  „Šamoto figūrėlė su skėčiu“. Užsiėmimo dalyviams bus pristatyti žinomo viduriniosios kartos keramiko Audriaus Janušonio kūriniai, esantys Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcijoje. Įkvėpti ironiškų šio keramiko kūrinių moksleiviai kurs žaismingas gyvūnų figūrėles, papuošdami jas mažu popieriniu skėčiu.

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Kinas spragėsių dėžutėje“. Užsiėmimo dalyviai mokysis gaminti menišką  kartoninę dėžutę kukurūzų spragėsiams. Ją dekoruos pasirinkto kino filmo motyvais.

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Traukinys veža paveikslus“. Užsiėmimo dalyviai susipažins su galerijos ekspozicijomis. Paskui kurs didelio formato kolektyvinį darbą: įvairiaspalviais flomasteriais pieš traukinį, gabenantį meno kūrinius – paveikslus ir keramikos skulptūras.

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“.   Programos dalyviams bus papasakota apie galerijoje veikiančią parodą. Apžiūrėję eksponuojamus kūrinius , jų spalvų gamą perteiks kūrybiniame procese – kurdami paveikslus monotipijos technika, t.y. liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudą.

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Plakatas Magritte stiliumi“. Vaizdinės medžiagos pagalba moksleiviai bus supažindinti su žymaus belgų siurrealisto Rene Magritte kūriniais. Įkvėpti originalios šio dailininko kūrybos stilistikos, jie kurs savo mėgstamos muzikinės grupės ar atlikėjo plakatą (guašu, flomasteriais, koliažui panaudodami spalvotą popierių, audeklą, odą).   

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Iš fotografijos plokštumos – į keramikos 3D“. Programos dalyviai Fotografijos galerijoje aplankys meninės  fotografijos parodą. Apžiūrėję ekspoziciją, moksleiviai pasirinks kurios nors  fotografijos detalę ar motyvą, tuomet  Dailės galerijoje iš šamoto kurs jo interpretaciją – tūrinį keramikos darbą.

 

Išankstinė grupių (nuo 10 – 30 dalyvių) registracija į edukacines kūrybines programas Dailės galerijoje vykdoma tel. (8 45) 584803, el.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

 

FOTOGRAFIJOS GALERIJOJE

Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir moksleiviams „Fotografijų takas“. Tai stalo žaidimas, kada keliaudami fotografijų taku žaidėjai susipažįsta su fotografijų sąvokomis bei istorija ir išmoksta atpažinti Aukštaitijos fotomenininkų kūrinius.

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams – fotodėlionė „Gražiausių pasaulio miestų vaizdai – fotografijoje“. Programos dalyviai bus supažindinti su miesto fotografija ir smagiai praleis laiką rinkdami fotodėliones su gražiausių pasaulio miestų atvaizdais.

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams–fotodėlionė „Mėgstamiausių pasakų herojai“. Programos dalyviai pasidalina komandomis ir dalyvauja varžybose, kurie greičiau sudės fotodėlionę su populiarios pasakos personažais. Interaktyvaus užsiėmimo metu vaikai sužino apie šalį, kurioje gimė šie personažai, apie jos kultūrą, tradicijas.

 

Užsiėmimo kaina asmeniui – 1 Eur. Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija

tel. (8-45) 576960, 467551, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.