LT | ENG

 


2016 gruodžio 21 Trečiadienis

Dailės galerija kartu su „Glasremis“ organizuos tarptautinį meninio stiklo simpoziumą

Gruodžio 20 dieną  Panevėžio miesto dailės galerija ir meninio stiklo studija „Glasremis“ pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo  rengiant Panevėžio tarptautinį meninio stiklo simpoziumą „GlassJazz“.

 

 

„Dirbsime kartu vardan bendro tikslo – išskirtinio pasaulinio lygio meno renginio „GlassJazz“ organizavimo Panevėžio mieste, sukuriant reikšmingą kultūros traukos įvykį vietinei ir tarptautinei auditorijai, suteikiant Panevėžio miestui gyvybingumo ir garsinant jo vardą pasaulyje“, – sakė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Išskirtinis, vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje ir Europoje tarptautinis simpoziumas „GlassJazz” meninio stiklo studijoje „Glasremis” buvo organizuotas jau du kartus – 2014 ir 2016 metais. Šis tarpdisciplininiu reiškiniu tapęs renginys pamažu apjungia vis daugiau meno šakų, kurdamas netikėtą, bet įspūdingą menų sintezę. 

Pirmasis meninio stiklo simpoziumas jungė dvi skirtingas meno šakas – stiklą ir džiazą. Antrasis simpoziumas išsiplėtė iki multikultūrinio reiškinio, apjungdamas dar daugiau meno šakų – meninį stiklą, džiazą, meninę fotografiją, pirotechnikos ir lazerių šou.

„Glasremis“ direktorius, simpoziumo „GlassJazz“ idėjos autorius, stiklo menininkas Remigijus Kriukas teigė, kad stiklo meno kūrimo procesas yra sudėtingas, o norint pasikviesti  garsius menininkus, reikia tai padaryti mažiausiai prieš metus. 

„Tarptautiniam simpoziumui „GlassJazz“ surengti reikia didelių lėšų ir daugelio žmonių pastangų. Todėl džiugu, kad turėsime partnerį – Dailės galeriją, kuri padės įgyvendinti tęstinumo idėją, kad simpoziumas taptų tradicinis“, – sakė R. Kriukas.   

 Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, žiniasklaidos atstovai.

„Džiaugiuosi vis aktyvesniu savivaldybės, verslo ir meno bendradarbiavimu, kuris jau duoda apčiuopiamų rezultatų. Dar vienas jų – ši bendradarbiavimo sutartis“, – sakė miesto meras R.Račkauskas.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas S. Gailiūnas pažymėjo, kad Dailės galerijos ir meninio stiklo studijos „Glasremis“ bendradarbiavimas bus naudingas ne tik šioms organizacijoms, bet ir Panevėžiui, nes miestą ir toliau garsins unikalus meno forumas „GlassJazz“ . „Neabejoju, kad šalia Dailės galerijos sukauptos šamoto darbų kolekcijos atsiras ir meninio stiklo kūriniai“ , – sakė S. Gailiūnas.  

Ateinančiais metais Dailės galerija ir „Glasremis“ užsiims ankstesnių simpoziumų kūrinių sklaida,  2018 metais ketinama surengti trečiąjį „GlassJazz“ simpoziumą.