LT | ENG

 


2016 lapkričio 02 Trečiadienis

Dailės galerija jau turi naują vadovą

Lapkričio 2 dieną darbą pradėjo naujas Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Naująjį vadovą galerijos kolektyvui pristatė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas bei Savivaldybės kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

„Unikalios šiuolaikinės keramikos kolekcijos garsinimas, Dailės galerijos ir Fotografijos galerijos ekspozicijų parodų atvėrimas kuo platesniam lankytojų ratui, ir ne tik iš Panevėžio regiono, Lietuvos, bet ir užsienio šalių – toks yra vienas iš tikslų“, – pristatydamas savo programą sakė galerijos direktorius E. Žukauskas.

 

 

Pasak naujojo vadovo, bus siekiama įgyvendinti menininkų dirbtuvių idėją, kad atsivertų didesnės galimybės ne tik dailininkų kūrybai bei eksperimentams, bet ir Aukštaitijos regiono bendruomenės meninei edukacijai ir saviraiškai.

„Dailės galerijos tapybos rinkinio gausinimas įsigyjant naujus kūrinius, ypač jį papildant šiuolaikinių Panevėžio dailininkų darbais, – taip pat artimuose planuose. Tam ieškosime mecenatų ir verslininkų paramos Lietuvoje bei užsienyje. Kaip viena iš galerijos plėtros galimybių numatytas meninio stiklo muziejaus kūrimas ir tarptautinių menininkų rezidencijų steigimas. Bet pirmiausia reikia įgyvendinti senojo Dailės galerijos pastato renovaciją,“ – sakė galerijos direktorius. 

Galerijos vadovu E . Žukauskas tapo laimėjęs rugsėjo mėnesį Panevėžio miesto savivaldybės surengtą konkursą. Nuo pat Dailės galerijos įkūrimo 1990-aisiais iki šių metų rugpjūčio jai vadovavo Jolanta Lebednykienė.

E. Žukauskas studijavo tuomečiame Kauno politechnikos institute, Vilniaus universitete, Kauno technologijos universitete. Pastaruoju metu dėstytojauja Panevėžio kolegijoje, 5 metus buvo jos direktorius. Taip pat dirbo Regioniniame etikos ir lyderiavimo instituto direktoriaus pavaduotoju, DNB ir Lietuvos taupomojo banko Panevėžio skyrių valdytoju, miesto mero pavaduotoju, beveik 8 metus – Panevėžio stiklo fabrike.

E.Žukauskas yra „Rotary“ pasaulinio judėjimo narys, Tarptautinių jaunimo rūmų senatorius, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų dviejų kadencijų viceprezidentas.