LT | ENG

 


2015 spalio 05 Pirmadienis

Eugenijaus Marcinkevičiaus tapybos paroda "Asmeninis dangus"

2015 10 07 - 10 25

Parodos atidarymas spalio 9 d. 16 val.

„Asmeninis dangus man kaip asmeninis mokytojas. Pakeli galvą – ir visas kompozicijas matai ten. Tik reikia perleisti per vidinius filtrus. Įžiūriu daug paralelių tarp tapybos ir astronomijos. Konsteliacija – astronominis terminas, tai žvaigždžių išsidėstymas. Dailės kalba reikštų kompozicija.

Kompozicijos paslapčių mokiausi iš lietuvių dailininkų Kazimiero Naruševičiaus, Stanislovo Stasiūno, Juozo Lebednyko, šiauliečių dailės dėstytojų. Stengiuosi, kad darbai neprimintų realių vaizdų, man įdomu, kai nėra už ko pasislėpti – siužeto, istorijos, tiesiog kuriu savitą vaizdinį, kuriame perteikiu savo būseną.

Savo tapybos darbus galiu vadinti improvizacijomis. Atsistoji prieš drobę kaip sunkumų kilnotojas prie štangos: jis turi siekį, bet nė neįsivaizduoja, kokį svorį pavyks iškelti. Taip ir tapyboje: tepi dažus ant drobės, valai, vėl tepi ir nežinai, kas bus. Jei užtepi tobulą potėpį, tada supranti, kad Vyriausiasis Tapytojas pažiūrėjo į tave“, – sako autorius.

Eugenijus Marcinkevičius gimė 1959 m. spalio 10 dieną Joniškyje. Vėliau gyveno Panevėžyje, mokėsi tuometinėje 4-oje vidurinėje mokykloje. 1982 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto (dabar Šiaulių universitetas) Dailės fakultetą. Nuo tų pačių metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje: JAV, Olandijoje, Rusijoje, Vengrijoje. Pirmoji E. Marcinkevičiaus personalinė kūrinių paroda eksponuota „Vartų“ galerijoje Vilniuje. Dailininkas dalyvavo daugelyje jungtinių parodų, surengė per 10 personalinių parodų.

Nuo 1994 m. iki 2010 metų E. Marcinkevičius buvo pasitraukęs iš aktyvaus Panevėžio dailės gyvenimo. 2010-aisiais E. Marcinkevičiaus tapyba buvo pristatyta parodoje „Aukštaitijos dailė. Ženklai“ Panevėžio miesto dailės galerijoje. 2014 m. Šiaulių universiteto dailės galerijoje eksponuota personalinė paroda „Daugtaškis“.

Dailininko kūrinius „Žaidimas II“ (1985), „Nojaus laivas“ (1987) yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus.