LT | ENG

 


2015 rugsėjo 25 Penktadienis

Reginos Šulskytės fotografijų paroda "Mano laikas"

2015 09 30 - 10 18

Spalio 2 d. 16 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma šiaulietės fotomenininkės Reginos Šulskytės fotografijų paroda  „Mano laikas“.

„Mano laikas yra tas laikas, kuriame esu čia ir dabar, kai galiu kvėpuoti, regėti, jausti, patirti, išgyventi, o po to –  viską užmiršti ir vėl prisiminti... Kartais mano laikas visiškai nesutampa su pasaulio laiku. Iš dalies dėl to ir jungiu keletą fotografijų, kurdama kitą, prisiminimų erdvę ir savo patirčių laiką", – sako autorė. 

 

 

"Ką toje kitoje erdvėje galime stebėti? Galbūt kambarius, kuriuose bent kartą miegojau, kiemą, kur žinau kiekvieną augalėlį, miško takelį, kuriuo bėgiojau vaikystėje, vaizdus per kambario langą ar peizažą su bažnyčia tolumoje – tai mano tėvo gimtinė. Toje erdvėje nutinka keistų dalykų, nors, iš pažiūros, atrodo pakankamai įtikinama. Nežinant, kad fotografijoje vaizduoju mamą mergaitę, o pati esu suaugusi, tuomet čia nieko keisto nenutinka. Siekiau, kad mano sukurti fotografiniai vaizdai savotiškai taptų slenkančio žvilgsnio (arba slenkančios kameros) apžiūros teritorija ir taip bandžiau sugriauti sustabdytos akimirkos sąstingį“, – apie savo kūrinius pasakoja fotomenininkė.          

Fotografijų ciklą sudaro dvi dalys. Vienose fotografijose – fotomenininkės mama, kitose – ji pati. Vaizdai trūkinėja, per atsirandančius plyšius galima pamatyti kitus vizualinius sluoksnius  –žmones, daiktus, peizažo fragmentus.

„Šulskytės darbuose įtrūkis yra tiek pat nevizualus, kiek ir vizualus. Jį sunku griežtai įvardinti. O tai ir yra nuojauta, būsena, kuri atitrūksta nuo kalbos ir panaikina žodžio galią tinkamai pasakoti apie patirtį ir praeitį. Tad įtrūkis lieka ir tuštuma, ir pauzė, ir neįvardinta vieta ar laikas, kur žiūrovas gali atsinešti savo naratyvą ir per jį sujungti abu labai skirtingus kadrus“, – rašo menotyrininkas Remigijus Venckus.

R. Šulskytė – Šiaulių universiteto Dailės katedros dėstytoja, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Dalyvavo grupinėse parodose, surengė nemažai personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Pelnė tarptautinių apdovanojimų, už kūrybinę veiklą apdovanota Šiaulių miesto kultūros ir meno premija (2005, 2009). Svarbiausi fotografijų ciklai: „Interpretacijos“ (1996–2003), „Susitikimai“ (2005), „Mano drabužiai“ (1977–2004), „Miegamajame“ (1977–2004), „Seserys“ (2006–2007), „Austria’07“, „Mano laikas“ (2011–2013).