LT | ENG

 


2015 rugsėjo 01 Antradienis

Kviečiame vaikus ir moksleivius į kūrybinius užsiėmimus

Naujų mokslo metų proga Dailės galerija parengė vaikams ir moksleiviams edukacines kūrybines programas, kurios ne tik atskleidžia vaizduojamojo meno paslaptis, moko interpretuoti kūrinį, bet kartu skatina kūrybingumą bei meninę saviraišką.

 

 

DAILĖS GALERIJOJE 

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams ,,Stebuklingoji saga“. Vaikams bus parodytas animacinis filmas „Raganos saga“, kuriam personažus sukūrė Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų dalyvė keramikė Ilzė Emse-Grinberga (Latvija). Programos dalyviai iš molio lipdys suvenyrinę sagą ir ją dekoruoja raižiniais. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.  

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Keraminė knyga“. Užsiėmimo dalyviai kurs kolektyvinį darbą – knygą iš molio. Darželinukų grupė ar klasė iš anksto pasirinks mėgstamą knygą ir kūrybinio užsiėmimo metu molio puslapiuose raižytais vaizdais perteiks kūrinio siužetą. Du vaikai iliustruos vieną keraminės knygos puslapį. Išdegti darbai bus surišti į vieną didelę keraminę knygą. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.  

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Mano herojus“. Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika kurs originalų savo mėgstamo knygos herojaus portretą. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.

 

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Linksmasis traukinys“. Užsiėmimo dalyviai kurs didelio formato kolektyvinį darbą: įvairiaspalvėmis vaškinėmis kreidelėmis pieš traukinį, kurio vagonuose pavaizduos skaitytų knygų personažus. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.  

 

Edukacinė kūrybinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams „Žaidžiame koliažą“. Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su koliažo technika, kuri atveria didelę erdvę kūrybinei improvizacijai. Panaudodami įvairių rūšių popierių, kartoną, audeklų atraižas, siūlus ir kitas medžiagas, moksleiviai kurs knygos skirtukus. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val. 

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Keraminė teatro kaukė“. Jaunieji kūrėjai susipažins su molio formavimo būdais ir lipdys reljefinį medalį. Jame pavaizduos vieną iš dramos žanrų – komediją ar tragediją – simbolizuojančią kaukę. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.  

 

Edukacinė kūrybinė programa moksleiviams „Viskas atvirkščiai“. Užsiėmimo dalyviai susipažins su neįprasta dailės technika – grotažu. Panaudodami vašką, vaškines kreideles, tušą ir guašą, moksleiviai grotažo technika kurs paveiksliuką. Kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val.

  

Edukacinė kūrybinė programa 9–12 klasių mokiniams „Eilėraštis ant šilko“. Programą sudaro dviejų užsiėmimų ciklas, kurio metu moksleiviai sužinos apie tapymo ant šilko technologiją ir kurs paveikslą ant šilko – pasirinkto eilėraščio interpretaciją. Užsiėmimo dalyviai mokysis poezijos kūrinio idėją, nuotaiką perteikti spalvų deriniais ir dekoratyviomis formomis.  

I užsiėmimas: teorinis supažindinimas su tapymo ant šilko technologija, spalvų derinimo ypatybėmis, pasirinktų poezijos kūrinių aptarimas, eskizų kūrimas; 

II užsiėmimas: piešinio perkėlimas ant šilko, kontūravimas, spalvinis fono dengimas. 

Vieno užsiėmimo kaina 1,50 Eur . Trukmė 1 val. 

Dviejų užsiėmimų kaina 3,00 Eur. 

 

Edukacinė kūrybinė programa 9-12 klasių mokiniams „Porceliano metafora“. Programos dalyviai kurs porceliano papuošalą ir jį dekoruos žinomais kultūriniais simboliais, kurie sutinkami tiek literatūroje, tiek dailėje.    

 

I užsiėmimas: supažindinimas su porceliano gamybos istorija, papuošalo formavimas iš porceliano masės.  

II užsiėmimas: dekoravimo eskizų parengimas, papuošalo dengimas glazūra, dekoravimas dažais. 

Vieno užsiėmimo kaina 1,50 Eur. Trukmė 1 val. 

Dviejų užsiėmimų kaina 3,00 Eur. 

 

Kūrybai reikalingų medžiagų parūpins galerija.

 

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 584803. 

 

 

FOTOGRAFIJOS GALERIJOJE

 

 Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams – fotodėlionė „Gražiausių pasaulio miestų vaizdai – fotografijoje“. Programos dalyviai supažindinami su miesto fotografavimo ypatumais (kadro fokusavimu, apšvietimu ir t.t.) ir gauna užduotį – surinkti fotodėliones su gražiausių pasaulio miestų fotografijomis. Kaina 1,00 Eur. Trukmė 1 val. 

 

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams–fotodėlionė „Mėgstamiausių pasakų herojai“. Programos dalyviai pasidalina komandomis ir dalyvauja varžybose, kurie greičiau sudės fotodėlionę su populiarios pasakos personažais. Interaktyvaus užsiėmimo metu vaikai sužino apie šalį, kurioje gimė šie personažai, apie jos kultūrą, tradicijas. Kaina 1,00 Eur. Trukmė 1 val. 

 

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 15 dalyvių) registracija tel. (8 45) 467551