LT | ENG

 


2015 rugpjūčio 13 Ketvirtadienis

Retrospektyvinė Rimanto Čechavičiaus fotoparoda "Esamojo laiko lašas"

2015 08 19 - 09 27

Atidarymas - rugpjūčio 19 d. 17 val.

Paroda eksponuojama Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11)

R. Čechavičiaus retrospektyvinė paroda „Esamojo laiko lašas“ – tai jau keturioliktoji personalinė iš Panevėžio kilusio fotografo paroda. Pasak autoriaus, šioje parodoje jis eksponuoja savo pastarųjų 15-os metų kūrybą, kurioje atskleidžiamas ne tik Lietuvos ar kitų fotografo lankytų kraštų  – Alžyro, JAV, Italijos – gamtos grožis, bet ir diskutuojama aktualiais šiandienos klausimais, pavyzdžiui, pareigos ir atsakomybės už savo veiksmus.  

 

 

Į Lietuvos gamtą R. Čechavičius žvelgia savitai – ieškodamas joje mitologijos, istorijos ženklų.

„Niekas neišnyksta be pėdsakų, tad stengiausi priminti du kraupiausius Vilniaus istorijos puslapius: Kreivosios pilies sugriovimą 1390 metais ir masiškas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žmonių  žudynes ir trėmimus 1655–1661 metais, kai šalį niokojo rusų kariuomenė ir kazokai,“ – sakė fotografas.

Šių žudynių siaubą autorius siekia perteikti fiksuodamas medžių, augančių ant Plikojo (Kreivojo) kalno, anomalijas ir gamtos sukurtus piešinius ant Pilaitėje iškasto didžiulio akmens, kuris visais parametrais labai primena mitologinį lietuvių šventviečių apeigų akmenį.

„Aplinkkelį tiesiantys darbininkai ketino akmenį vežti į skaldyklą. Man pavyko apie 8 tonas sveriantį riedulį parsigabenti prie savo namų šalia Dvarčionių ir paguldyti ežero pakrantėje. Ištrauktas iš žemės jis ėmė gražėti. Kasdien jį matau pro langą, šimtus nuotraukų padariau. Kuo toliau, tuo labiau ant jo ryškėja paslaptingi ženklai, figūros“, – sakė fotografijų autorius.

R. Čechavičius gimė 1940 m. Panevėžyje, 1958 m. baigė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnaziją. Po studijų tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar Kauno technikos universitetas) dvejus su puse metų dirbo darbų vykdytoju Panevėžio stiklo fabriko statybose. 1973–2002 metais dėstytojavo Vilniaus Gedimino technikos universitete, Gelžbetoninių konstrukcijų katedroje, stažavosi Suomijoje ir Šveicarijoje. Taip pat dirbo dėstytoju Alžyre (1982–1986) ir Prancūzijoje (1995–1996).

Pasak autoriaus, jis fotografuoja nuo jaunų dienų, bet personalines parodas pradėjo rengti nuo 2002 metų. Vilniuje eksponuota 13 personalinių jo parodų.