LT | ENG

 


2015 liepos 20 Pirmadienis

Klaipėdos dailininkų kūrybos paroda

2015 07 22 - 08 30

Liepos 22 dieną 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Klaipėdos dailininkų kūrybos paroda „LDS 80 metų jubiliejus“, skirta Lietuvos dailininkų sąjungos įkūrimo 80-mečiui.

Sąjunga, vienijanti visus Lietuvos dailininkus, buvo įkurta 1935 metais spalio 6 dieną Kaune. Vėliau į jos sudėtį įsijungė ir Klaipėdos skyriaus dailininkai.

 Pasak A. Sakalausko, paroda Panevėžyje – išskirtinė proga šio miesto visuomenei susipažinti su naujausiais klaipėdiečių kūriniais. Ekspozicijoje pristatomi tapybos ir mažosios plastikos darbai. Žanrų ir stilistikos įvairovė, parodos dalyvių ir kūrinių gausa leidžia apžvelgti šiandieninės dailės situaciją Klaipėdos krašte ir Lietuvos šiuolaikinės kūrybos kontekste.

 

 

„Uostamiesčio profesionaliosios dailės raida pasižymi tam tikru išskirtinumu, lyginant su kitais Lietuvos miestais. Miestas prie jūros daro įtaką dailininkų kūrybai. LDS Klaipėdos skyrius jungia 114 dailininkų iš Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono“, – sakė Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.

„Tarp dailininkų, puoselėjančių iškilius realizmo kūrybos metodus, matomos ir naujos paieškos, jaunesnių dailininkų kūrybiniai eksperimentai, būdingi šiandienos pasaulio dailei. Tačiau tai ne susipriešinusių dailininkų kartų atspindžiai, bet laiko ir patirties inspiruoti kūrybos proveržiai, leidžiantys pajusti ir laiko gyvybingumą, ir kūrybos pulsą“ ,– sakė LDS Klaipėdos skyriaus vadovas A. Sakalauskas.

Klaipėdos dailininkų kūrybos parodą „LDS 80 – metų jubiliejus“ Panevėžio miesto dailės galerijoje bus galima pamatyti iki rugpjūčio 30 dienos.