LT | ENG

 


2015 liepos 10 Penktadienis

Arūno Kulikausko fotografijų paroda "Du pasauliai, šiapus ir anapus"

2015 07 15 – 08 16

Parodos atidarymas liepos 15 d. 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, tel 467551)

„Paroda ėmė gimti tuomet, kai žmona nupirko bilietus į Lietuvą – į vieną pusę. Išėjau iš studijos Manhatane ir nepasukau namo, o pradėjau griebti vaizdus, lyg norėdamas juos pasiimti su savimi. Vaizdus, kurių, žinojau, pasiilgsiu“, – pasakojo autorius, daugiau kaip dvidešimt metų gyvenęs Niujorke, prieš kelerius metus su šeima grįžęs į Lietuvą ir įsikūręs Samantonių kaime Ukmergės rajone.

 Pasak A.Kulikausko, fotografuoti jis nesiliovęs ir Lietuvoje, juolab kad po dvidešimties nebuvimo metų pasaulis čia pasirodė besąs savotiškas.

„Telefonu, kuriame įdiegta speciali programa, nekomponuodamas ir nesistengdamas kurti meno, fiksavau gyvenimo kąsnelius: savo namus kaime, buitį, gamtą, artimuosius, vietas, kuriose apsilankiau“, – sakė autorius.

 Taip juodai baltose fotografijose šalia neturistinių Niujorko vaizdų atsirado Lietuva, pamatyta smalsiu, nustebusiu, tyrinėjančiu, apmąstančiu ilgai tėvynėje negyvenusio ir iš naujo ją atrandančio fotografo žvilgsniu.  

A.Kulikauskas 1982 m. baigė pramoninio dizaino specialybę Vilniaus dailės akademijoje (tuometinis Valstybinis dailės institutas). Vadovavo Kauno profsąjungų kultūros rūmų fotostudijai ir buvo neformalios fotografų grupės, pramintos „plėšriųjų sekcija“, lyderis.

Prasidėjus Sąjūdžiui, A.Kulikauskas aktyviai dalyvavo jo veikloje, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, išvyko gyventi į JAV. Fotografas dvidešimt dvejus metus gyveno Niujorke, dirbo Jono Meko įkurtame filmų muziejuje-archyve „Anthology Film Archives“ ir savo studijoje. 2012 metais jis grįžo gyventi į Lietuvą.

A.Kulikauskas yra surengęs daugiau kaip dvidešimt personalinių parodų ir dalyvavo daugelyje grupinių parodų įvairiose šalyse. Fotografo kūrinių yra įsigiję Lietuvos fotografijos muziejus, Nacionalinė dailės galerija, kiti muziejai, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbai ir technika yra pristatomi keliuose JAV leidiniuose.

Fotografas dirba įvairia technika, jau keliolika metų naudoja „Polaroid“ medžiagas. Lietuvoje yra surengęs fotografijų, atliktų savadarbėmis „pinhole“ kameromis, parodą.