LT | ENG

 


2015 birželio 20 Šeštadienis

Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2015“ paroda

2015 06 20 – 07 12

Paroda eksponuojama Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11)

 

Dalyviai:

Algimantas Aleksandravičius (Lietuva, Panevėžys/Vilnius)

Stanislovas Bagdonavičius (Lietuva, Panevėžys)

Milda Butkevičiūtė (Lietuva, Panevėžys)

Ramūnas Danisevičius (Lietuva, Vilnius)

Inga Dinga (Lietuva, Vilnius)

Marcin Jastrzębski (Lenkija, Liublinas)

Miroslava Ivanova (Bulgarija, Gabrovas)

Emil Mihov (Bulgarija, Gabrovas)

Linas Mikuta (Lietuva, Vilnius)

Valentinas Pečininas (Lietuva, Panevėžys)

Stasys Povilaitis (Lietuva, Panevėžys)

Kristina Sereikaitė (Lietuva, Vilnius)

 

 

 

Pirmoji Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė buvo surengta 2005 metais. Po šešerių metų, 2011-aisiais, Panevėžio miesto dailės galerija atnaujino jos organizavimą ir ėmė rengti kas antri metai, kviesdama į ją Lietuvos ir užsienio šalių profesionalius fotografus.

Išsikristalizavo ir bienalės pavadinimas – „Žmogus ir miestas“.

 

Šiųmetinė Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė – jau ketvirtoji. Bienalės metu vyko kūrybinės dirbtuvės, žinomi fotografijos tyrinėtojai ir fotografai, videomenininkai skaitė pas-kaitas, vyko diskusijos. Tačiau pats svarbiausias kūrybinis vyksmas rutuliojosi ne galerijos erdvėje, o už jos ribų – menininkai fotografavo Panevėžį.    

Bienalės temą „Žmogus ir miestas“ kiekvieno kūrėjo vidinis objektyvas transformavo savitai, nepanašiai į nieką kitą, išgriebdamas iš daugiasluoksnio miesto tuos kampus ir briaunas, kurių mes, panevėžiečiai, nekliudome judėdami kasdiene savo trajektorija.

Keturios dienos – tiek laiko turėjo bienalės dalyviai, gyvenantieji Panevėžyje ir atvykusieji iš kitų miestų bei užsienio, fotografuoti miestą ir jo žmones. Vaikščiodami Panevėžio gatvėmis, panirdami į pulsuojančią dienos ritmiką, užklysdami į jo nakties užutekius, fotomenininkai per šį trumpą laiką sugebėjo įžvelgti miesto dabartyje įspaustus praeities ženklus ir jautria menininko intuicija atskleisti ateities nuojautas.

Bienalės dalyvių fotografijose miesto architektūra, jo gamtos inkliuzai yra tokie pat svarbūs herojai kaip ir žmonės, užfiksuoti stambiu planu ar tik šmėkštelintys kadre, liudijantys savo buvimą (ar nebuvimą) čia ir dabar, praplečiantys mūsų pažinimo ribas ir įrėžiantys žymę tiek miesto istorijoje, tiek fotografijos mene. Toks ir yra Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės tikslas.    

Jolanta Lebednykienė, projekto vadovė,

Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė

 

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto Savivaldybė