LT | ENG

 


2015 gegužės 25 Pirmadienis

Vaikai kviečiami į susitikimą su rašytoju, knygų iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi

 

Birželio 28 dieną 11 val.

Išankstinė registracija tel 584803

Bilieto kaina - 1,16 Eur

 

Kęstutis Kasparavičius žinomas toli už Lietuvos ribų – ne tik Europoje, bet ir Amerikos žemyne bei Azijoje. Net 11 kartų jo iliustracijų parodos vyko Bolonijos vaikų knygų mugėje, kur 1993 metais jis buvo paskelbtas „Metų iliustratoriumi“. Iš Barselonos, Belgrado ir kitur ne kartą parsivežė prestižinius diplomus ir prizus. Nuo 2004 metų K. Kasparavičius bendradarbiauja su leidykla „Nieko rimto“.

 

 

 

Susitikime su miesto vaikais ir moksleiviais žinomas vaikų knygų rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius papasakos, kaip gimsta nuostabūs jo knygų herojai ir kaip jie pradeda gyventi savarankišką gyvenimą, visiškai nepriklausantį nuo jų kūrėjo. Vaikai taip pat sužinos apie knygų iliustravimo meną ir patys kartu su dailininku pabandys piešti.

Kęstutis Kasparavičius yra iliustravęs apie 50 knygų vaikams, kai kurios iš jų ir jo paties parašytos. Tai – „Kvailos istorijos“, „Trumpos istorijos“, „Braškių diena“, „Dingęs paveikslas“, „Sodininkas Florencijus“, „Kiškis Morkus Didysis“, „Povandeninė istorija“, „Drebantis riteris“.


Kęstutis Kasparavičius žinomas toli už Lietuvos ribų – ne tik Europoje, bet ir Amerikos žemyne bei Azijoje. Net 11 kartų jo iliustracijų parodos vyko Bolonijos vaikų knygų mugėje, kur 1993 metais jis buvo paskelbtas „Metų iliustratoriumi“. Iš Barselonos, Belgrado ir kitur ne kartą parsivežė prestižinius diplomus ir prizus. Nuo 2004 metų K. Kasparavičius pradėjo bendradarbiauti su leidykla „Nieko rimto“.

Kęstučio Kasparavičiaus parašytą ir iliustruotą knygą „Kvailos istorijos“ 2005 metais tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) skyrius Lietuvoje pripažino geriausia metų knyga, o iliustruota H. Ch. Anderseno knyga „Coliukė“ tais pačiais metais pelnė gražiausios knygos titulą. Autorinės K. Kasparavičiaus knygos nuolat nominuojamos ir laimi įvairius apdovanojimus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Nuo 2007 metų Kęstutis Kasparavičius kone kasmet IBBY Lietuvos skyriaus pristatomas reikšmingiausiam tarptautiniam vaikų literatūros apdovanojimui, kuris dažnai vadinamas „mažuoju Nobeliu“ – Hanso Christiano Anderseno premijos nominacijai. 

Susitikimas su garsiu rašytoju ir knygų iliustruotoju – vienas iš vaikams ir jaunimui skirto edukacinio projekto „Mano dailės kūrinį įkvėpė knyga“ renginių. Dailės galerijos rengiama programa vaikams ir jaunimui pristato vaizduojamojo meno sąlytį su kita meno rūšimi – literatūra.  Edukacinių kūrybinių užsiėmimų dalyviai mokosi interpretuoti literatūros kūrinį pasitelkiant įvairias vaizduojamojo meno sritis ir žanrus. Programa  ir platesnes literatūros ir dailės sandūras, kaip antai popieriaus, ekslibrisų, knygų skirtukų kūrimas.