LT | ENG

 


2015 balandžio 09 Ketvirtadienis

Pavasarinis Mildos Arčikauskaitės koncertas

Singing Hindi Zahra

2015 m. balandžio 12 d., 16 val.

Milda Arčikauskaitė, vokalas

Tiago Morin (Portugalija), gitara

Bilieto kaina perkant iš anksto - 5 Eur (17,25 Lt), koncerto dieną - 7 Eur (24,17 Lt)

Šis atlikėjos projektas dedikuojamas Maroko dainininkei Hindi Zahra.

Dainininkė man pasirodė labai artima, pajutau, kad galiu pati dainuoti jos atliekamas dainas. Patiko duetas – vokalas ir gitara, tam tikros muzikinės dermės, kurios būdingos Rytų ar Balkanų šalims. Viso to yra ir Hindi Zahros atliekamoje muzikoje“, – sako M.Arčikauskaitė.

Koncerte gros ir portugalų gitaristas Tiago Morin.

M.Arčikauskaitės berberų kalba atliekamos dainos pasakos apie meilę, vyro ir moters santykius, gyvenimo prasmės paieškas. Klausytojai galės pasinerti į neįprastą džiazo, bliuzo ir marokietiškų sąskambių derinį. Koncertas vyks café concert forma – pašnekesiai tarp dainų, jų tekstai bus verčiami į lietuvių kalbą.

„Dainavimas man yra gyvybiškai svarbus. Kai aš dainuoju, jaučiu, kad esu gyva“, – sako vokalistė, dainuojanti ir klasiką, ir avangardinį džiazą, ieškanti originalaus folkloro skambėjimo ir net įdainuojanti Česlovo Milošo eilėraščius. Dainininkė nepripažįsta žanrų rėmų ir mielai dalyvauja meno projektuose, kuriuose siekiama muzikos, šokio, poezijos sintezės.

Vokalistė nuo mažų dienų augo meno apsuptyje. Jos tėvai – keramikė Galia Gentvainytė Arčikauskienė ir scenografas, keramikas Jonas Arčikauskauskas. Pasak dainininkės, vaikystėje ji klausydavosi tos muzikos, kurią mėgo jos tėvai – Tracy Chapman, Tomas Waitso dainų ir roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Muzikalią mergaitę tėvai nuvedė į meno mokyklą.

M.Arčikauskaitė Balio Dvariono meno mokykloje mokėsi groti kanklėmis, gitara, vėliau Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje baigė klasikinio vokalo ir džiazo studijas. Dabar dainininkė ne tik koncertuoja, bet ir savo studijoje kitus moko įvairių vokalo technikų.