LT | ENG

 


2015 sausio 26 Pirmadienis

Dr. Sigitos Maslauskaitės paskaita "Šiuolaikinis menas Lietuvos liturginėse erdvėse: iššūkis menininkui ir iššūkis tikinčiajam"

2015  m. sausio  28 d. , 18 val.

Paskaitą skaitys menotyrininkė, dailininkė, Vilniaus bažnytinio paveldo muziejaus direktorė dr. Sigita Maslauskaitė – Mažylienė. Menotyrininkė pristatys garsius Lietuvos šiuolaikinio meno pavyzdžius šventovėse, aptars iššūkius ne tik menininkui, bet ir tikinčiajam. „Vienareikšmiškų atsakymų nebus, bet tikiuosi, kad išsirutulios įdomi diskusija“, – sako lektorė.

 

 S. Maslauskaitė – Mažylienė 1996 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, 1997–2000 m. studijavo bažnytinį paveldą Romos Grigaliaus universitete. 2006 m. Vilniaus dailės akademijoje apgynė daktaro disertaciją tema „Šv. Kazimiero kultas ir ikonografija XVI a. – XIX a. pradžioje“.

 Nuo 2009 m. ji yra Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje veikiančio Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė. Dailininkė surengė ne vieną personalinę parodą, jos kūrinių turi Modernaus meno centras, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

 

S. Maslauskaitės – Mažylienės tapybos darbus šiuo metu galima išvysti Panevėžio miesto dailės galerijoje veikiančioje ekumeninėje menininkų kūrybos parodoje „Per Jį, su Juo ir Jame“, kurią surengė „Krikščioniškas pilietinio veikimo forumas“.

 

Ši ekspozicija ir paskaita-diskusija yra renginių ciklo, skirto pasaulinei Maldų už krikščionių vienybę savaitei paminėti, dalis.

 

Paskaitos bilieto kaina: 1,16 Eur (4 Lt.) ir 0,58 Eur (2Lt.)- lengvatinis.