LT | ENG

 


2015 sausio 23 Penktadienis

Vidūno Gelumbausko fotografijų paroda "Naujų senų objektyvų beieškant"

2015 01 28 - 02 22

Atidarymas sausio 28 d. 17:30 val.

Panevėžio fotografijos galerijoje pirmą kartą pristatoma vilniečio fotografo Vidūno Gelumbausko kūrybos paroda.

„Fotografija lydi žmogų kasdien, tai yra puiki priemonė sunkiai apčiuopiamus dalykus priartinti prie žmogaus“, – taip fotografijos aktualumą įvardija parodos autorius.

1978 m. įgijęs fotografo diplomą, V. Gelumbauskas dirbo valstybiniame radijuje ir televizijoje operatoriaus asistentu, vėliau operatoriumi.

„Tai buvo svarbus laikotarpis, suvokiant šviesos, kompozicijos, judesio ir kadro drausmę, kuri būtina tiek filmuojant, tiek fotografuojant“, – sako fotografas.

Jau eilę metų V. Gelumbauskas vadovauja Mykolo Romerio universiteto Estetinio ugdymo centro Vizualiųjų menų studijai. Fotografas yra surengęs parodas universitete, šalies gimnazijose, Čekijos Opavos mieste, Lenkijoje Vroclave.

„Ieškodamas „Naujų senų objektyvų“ panevėžiečių vertinimui pristatau jaunatvišku virpuliu pasidabinusį studentišką teatrą. Galbūt savo paties „transformaciją“ vaikų ir anūkų fotografijose. Ir nostalgija geliantį būtąjį kartinį laiką, kuriame sode galiu pasikalbėti su savo tėvais, atverti Palūšės vartelius, ankstyvą rytą palikti pėdas Kuršmarėse ar besipuikuojančios pienės akivaizdoje praverti dūminės pirties duris“, – rašo autorius parodos anotacijoje.

Jaudai baltose V. Gelumbausko fotografijose, nesvarbu, kas tai būtų – peizažai ar portretai, praeitis nejučia priartėja prie žiūrovo tapdama labai sugestyvia dabartimi. Studentiško teatro fotografijų cikle užfiksuotos repeticijų akimirkos pulsuoja gyva emocija ir jaunų žmonių kūrybinių paieškų energija.  

„Studentai didelė dovana fotografui, jie nuolat skirtingi, lekiantys, skubantys, susikaupę, veržlūs ir atsipalaidavę. Tačiau svarbiausia – jie nemeluojantys ir labai tikri“, – teigia V. Gelumbauskas, fotografuojantis akademinį jaunimą ne tik paskaitose, repeticijose, bet ir laisvalaikio, švenčių metu.

Vilniečio fotografo V. Gelumbausko kūrybos paroda Panevėžyje veiks iki vasario 22 dienos.