LT | ENG

 


2017 lapkričio 22 Trečiadienis

Paskaita apie želdinius šiuolaikinio miesto erdvėse

Lapkričio 21 d. vyko paskutinė Dailės galerijos projekto "Šimtmetis su gėle" šių metų paskaita. Kraštovaizdžio architektė Goda Characiejienė skaitė ppranešimą „Šiuolaikiniai želdiniai miesto viešosiose erdvėse“.

Kas yra miesto želdiniai, kokia yra jų paskirtis ir prasmė? Kokia yra šiuolaikiškų gėlynų komponavimo estetika? Ar gėlynai puošia miestą? – tokie buvo keliami klausimai. Paskaitoje buvo supažindinta su naujausiu požiūriu į žaliąjį miesto rūbą, aptarti geros patirties pavyzdžiai iš Lietuvos ir užsienio, rodoma, kaip gamtiniai elementai ne tik dekoruoja, bet ir formuoja erdvę, prisidėdami prie geresnės gyvenimo kokybės. „Nuolat domiuosi kraštovaizdžio dizaino tendencijomis pasaulyje – juk yra tiek daug naujų dalykų, kuriuos galima pritaikyti čia, Lietuvoje“, –  sake G. Characiejienė.

G. Characiejienė yra baigusi Verslo vadybos magistro studijas Vilniaus universitete ir želdynų dizaino studijas Vilniaus kolegijoje. Baigė sodo dizaino studijas Londono „ Inchbald School of Design“. Ji yra  modernių namo aplinkos projektavimo ir priežiūros kursų „Geltonas karutis“ lektorė.

Paskaita  „Šiuolaikiniai želdiniai miesto viešosiose erdvėse“ – projekto „Šimtmetis su gėle“, skirto Valstybės atkūrimo šimtmečiui, renginys. Projektą „Šimtmetis su gėle“ iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarija ir Panevėžio miesto savivaldybė.