LT | ENG

 


2017 lapkričio 09 Ketvirtadienis

Paskaita apie gėlės interpretavimą vizualinėje kūryboje

Lapkričio 10 dieną 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje doc. dr. Remigijus Venckus skaitys paskaitą „Gėlės vaizdavimas ir interpretavimas vizualinėje kūryboje”. Šis renginys pratęsia Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto projekto „Šimtmetis su gėle“ paskaitų ciklą. Paskaita nemokama.

 

 

Medijų meno ir kultūros kritiko dr. Remigijaus Venckaus paskaita kels klausimus:  Ar išties mene vaizduojant gėles yra pasakojama tik apie floros pasaulį? Ar gėlėmis grožimasi tiesiog kaip gamtos duotybe, nesigilinant į platesnį filosofinį kontekstą?

Lektorius supažindins su žymiausiais, pasaulinio garso meno kūriniais, gvildenančiais gėlės grožio fenomeną ir įprasminančiais šio augalo simbolį, bus kalbama apie gėlių vaizdavimo kūryboje tradicijas ir tendencijas. Gausiai iliustruotoje paskaitoje autorius supažindins su floros vaizdavimu ir interpretavimu eksperimentiniame kine, videomene, fotografijoje, tapyboje, instaliacijų mene.

Meno kūryba aiškinama pasitelkiant šiuolaikines teorijas, apžvelgiant technologijų, socialinės visuomenės vertybinius pokyčius, šalių ir regionų politiką, lėmusią gėlių simbolikos atsiradimą ir jos pokyčius.

Apie autorių: doc. dr. Remigijus Venckus yra medijų kultūros tyrinėtojas ir medijų menininkas. Šiuo metu vadovauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedrai. Lietuvoje ir užsienyje skaito autorines paskaitas apie vizualumą ir technologijomis grįstą kūrybą, publikuoja straipsnius kultūros, medijų ir meno temomis. Kuruoja asmeninį kritikos portalą culture.venckus.eu.

Projektą „Šimtmetis su gėle“ iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarija ir Panevėžio miesto savivaldybė.

 

Remigijus Venckus