LT | ENG

 


2017 rugsėjo 07 Ketvirtadienis

Galerija pradeda vykdyti projektą ŠIMTMETIS SU GĖLE

Panevėžio miesto dailės galerijos projektas „Šimtmetis su gėle“ kviečia pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį gražinant Panevėžį gėlėmis.Gėlė – platus simbolis, savyje talpinantis grožio, gyvybės, augimo, žydėjimo prasmes. Projekto kredo: "Būk kūrybingas – kurk gražia savo namų ir miesto aplinką".

„Šimtmetis su gėle“ – Šimtmečio iniciatyvų konkurso projektas, iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Panevėžio miesto savivaldybės.

 

Šoimtmetis su gėle logo-sumazintas                   atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-cmyk

Nuo seno puoselėjama lietuviškų darželių tradicija, gėlės motyvas lietuvių kultūroje ir mene, klombos tarpukario Lietuvos miesteliuose, mažoji dvarų architektūra – tai istorinis pamatas, į kurį remdamiesi kuriame savo aplinkos estetiką – dabarties ir ateities.

Pradėję nuo artimiausios savo aplinkos – vazono su gėle ant namų palangės, nuo gėlyno daugiabučio kieme, pažvelkime ir plačiau: augalų kompozicijomis puoškime darbovietės, mokyklos, vaikų darželio vidines ir išorines erdves, gėlėmis apsodinkime miesto skverus. Mokykimės tai daryti pasitelkę savo fantaziją, originaliai, šiuolaikiškai.

Projektą „Šimtmetis su gėle“ sudaro įvairaus formato renginių ciklas: paskaitos, edukacinės kūrybinės programos „Originalus šamotinis vazonas“, floristikos kūrybinės dirbtuvės, krokų sodinimo šventė, socialinės meninės akcijos ir kt. Kviečiame dalyvauti ir siūlyti idėjas!

Rugsėjo mėnesį:

12 d. 17 val. edukacinė kūrybinė programa suaugusiesiems „Sferinio vazono dekoravimas glazūra“ (kaina asmeniui 9 Eur))

21 d. 17.15 val. etnologės Vitalijos Vasiliauskaitės paskaita „Lietuviškų darželių tradicijos“ (nemokama)

25, 26 d. 17 val. dviejų užsiėmimų edukacinė kūrybinė programa suaugusiesiems „Stačiakampio vazono kūrimas“ (vieno užsiėmimo kaina 4,50 Eur)

Vaikų grupėms – edukacinė kūrybinė programa „Dvispalvis vazonas gėlei“. Vaikai bus supažindinti su šamoto lipdymo ir kelių spalvų akmens masės formavimo galimybėmis. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis sukurs sluoksniuotą šamotinį vazoną gėlei (kaina vaikui – 1,50 Eur).  

Dėmesio: neįgaliųjų organizacijoms ir socialiai remtinų šeimų vaikams šios edukacinės kūrybinės programos rengiamos nemokamai.

Renginiai vyks Panevėžio miesto dailės galerijoje (Respublikos g. 3 , Panevėžys). Registracija į edukacines kūrybines programas vykdoma tel. (8 45) 584803, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Informacija apie projektą: www.arspanevezys.lt, facebook Ars Panevezys

 

Projektą vykdo

galerijos logotipas.PNG                                 PanHerbNaujas

PANEVĖŽIO MIESTO DAILĖS GALERIJA

 

 

Projekto partneris

 PKM 2017 logo jpg