LT | ENG

 


2017 liepos 21 Penktadienis

Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė ŽMOGUS IR MIESTAS 2017

Liepos 21 dieną Dailės galerijoje įvyko Tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2017“ kūrinių parodos pristatymas ir oficialus bienalės uždarymas. Paroda eksponuojama Dailės galerijos II aukšto ekspozicijų erdvėje (Respublikos g. 3) ir Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios 11). Veiks iki rugsėjo 2 dienos.

 

Paskelbti bienalės laimėtojai: I vieta Vilnis Aužinš (Latvija), II vieta Valentinas Pečininas (Lietuva, Panevėžys), III vieta Evaldas Ivanauskas ir Andrius Repšys (Lietuva, Panevėžys).

Savaitę laiko bienalės dalyviai – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos fotografai buvo pasinėrę į kūrybines paieškas, siekdami ne tik atskleisti Panevėžio savitumą, bet ir filosofiškai reflektuoti miesto ir  žmogaus santykį.

Greta fotografų kūrybinių dirbtuvių vyko bienalės renginiai visuomenei: paskaitos, diskusijos, dalyvių kūrybos pristatymai. Bienalės lektoriai supažindino su skirtingais fotografijos raidos aspektais. Dr. Zita Pikelytė pasakojo apie atvaizdo ir žodžio sąveiką istorinėje fotografijoje, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis gilinosi į chromatofobiją (spalvų baimę) lietuviškoje fotografijoje. Apie miesto motyvus mados fotografijoje kalbėjo doc. dr. Remigijus Venckus. Filosofas Mariaus Markuckas pranešimu „Žmogus ir miestas: filosofinis diskursas“ praplėtė bienalės tematiką iki "Miestas ir menininkas" ir pakėlė ją į filosofinį lygmenį. 

Projekto formatą praplėtė miesto literatės, surengdamos kūrybinį Panevėžio pristatymą tekstais. Poečių Elvyros Pažemeckaitės, Solveigos Ska, publicistės Gretos Ratkutės  „Ekskursija, atrakinanti miestą“ tapo kūrybinio vyksmo įžanga ir suteikė bienalei tarpdiscipliniškumo.

Prasiplėtė ir bienalės renginių erdvė: ankstesnių Panevėžio tarptautinių fotografijos bienalių retrospektyva surengta istorinėje miesto vietoje – tarpukario šviesuolio Juozo Čerkeso-Besparnio sodyboje Skaistakalnio parke.