LT | ENG

 


2017 gegužės 23 Antradienis

Jau ketvirtoji gegužė – su kaskart intriguojančia solidžiąja „Senvage“

Naujo numerio proga „Senvagės“ redakcija kviečia susitikti gegužės 25 d., ketvirtadienį, 17 val., miesto Dailės galerijoje. Po pristatymo ir svečių kalbų koncertuos Rimanto Bagdono vadovaujamas „Jazz Comfort“.

Panevėžiui gegužės mėnuo ypatingas ir tuo, kad skaitytojus kaskart pasiekia naujas pavasarinis kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris. Prieš ketverius metus po ilgos pertraukos atgaivintas leidinys gimė 1990 m. Tuomet išėjo penki numeriai. Dabar laukiame spaustuvės dažais kvepiančios jau septintosios naujosios „Senvagės“.

Anot redaktorės Liudos Jonušienės, net ir į 120-ies puslapių žurnalą eilinį kartą sutilpo toli gražu ne visas pusmečio kultūrinis miesto gyvenimas. Dar kartą įsitikinta, kad gyventojų skaičiumi menkstantis Panevėžys turi gilią, turtingą praeitį ir tebėra kūrybingas ir pozityvus.  

„Meno akiračių“ ir istorijos rubrikose – menotyrininkų įžvalgos, spalvingos naujausių ir ryškiausių dailės ir fotografijos kūrinių reprodukcijos, istorikų, žurnalistų pasakojimai apie unikalius reiškinius ir nepakartojamas asmenybes.

Suklusti turėtų teatro mėgėjai (dėl aktorės Dalios Melėnaitės subtilaus portreto,

J. Miltinio bendražygio scenografo Liudo Vilimo kūrybinės biografijos), besidomintieji architektūra (dėl naujosios miesto vyr. architektės interviu ir išsamios miesto centro sovietinės architektūros studijos), dailės mėgėjai (dėl naujo Lietuvos dailininkų sąjungos miesto skyriaus nario Edvino Klimo kūrybos pristatymo), muzikos fanai (dėl pokalbio su vienu iš Panevėžio džiazo pirmeivių R. Bagdonu), fotografijos mėgėjai (dėl susitikimo su Petru Kaupeliu, Egle Zubiene ir kt), V. Mikalausko menų gimnazijos, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bendruomenės (dėl išsamių pasakojimų apie jas).

Neliks nuvilti literatūros mėgėjai. O „Kitame kampe“ į, atrodytų, artimą ir gerai pažįstamą pasaulį pažvelgta ...netikėtu kampu. Visų laukiama ir mėgstama Kronika – pusės metų miesto kultūrinio gyvenimo veidrodis. Jame savo darbų ir pomėgių atspindžių ras visi, kuriems tas gyvenimas rūpi.