LT | ENG

 ES parama

 

 

Sėkmingai įgyvendintas Panevėžio miesto dailės galerijos plėtros projektas

 

Panevėžio miesto centre iškilo naujas modernus betono ir stiklo statinys – Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljonas. Stiklo koridoriumi su pagrindiniu Panevėžio miesto dailės galerijos pastatu sujungtame paviljone lankytojams pristatoma analogų Baltijos šalyse neturinti šiuolaikinės keramikos kūrinių kolekcija.

Įgyvendinus Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos finansuojamą projektą „Panevėžio miesto dailės galerijos plėtra“, atsirado miesto bendruomenei, vietiniams ir užsienio turistams patrauklus kultūros objektas, kuriame galima susipažinti su keturių pasaulio kontinentų – Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos – profesionalių keramikos kūrėjų darbais.

Startas keramikos kūrinių ekspozicijos paviljono kūrimui buvo duotas 2010 metų gegužės 27 dieną, kai Panevėžio miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Panevėžio miesto dailės galerijos plėtra“. 2013 m. gegužės mėnesį UAB „Panprojektas“ baigė rengti techninį pastato projektą. 2013 m. rugpjūčio 8 d. pasirašyta projekto finansavimo ir administravimo sutartis. Projektui    įgyvendinti  iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 504 tūkst. eurų, Panevėžio miesto savivaldybė skyrė 384 tūkst. eurų.

Statybos darbai pradėti 2014 metų liepos 1 dieną ir baigti 2015-ųjų spalio 30 dieną, juos atliko UAB „Kriautė“. Panevėžiečio architekto Valdo Klimavičiaus suprojektuotas modernus statinys, išlaikantis vienovę su pagrindiniu Dailės galerijos pastatu, išorinių ir vidinių erdvių derme padeda atskleisti šamotinės keramikos darbų plastiką ir įvairovę.

Per dvidešimt penkerius metus Dailės galerijos suformuotoje keramikos kolekcijoje – 616 šamoto keramikos kūrinių ir kompozicijų. Juos sukūrė Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų dalyviai – 157 profesionalūs keramikai iš 35 valstybių.

Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami aplankyti naująjį Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljoną ir susipažinti su unikalia šiuolaikinės keramikos kolekcija, atspindinčia ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio meninės keramikos tendencijas.

Projektas „Panevėžio miesto dailės galerijos plėtra“ įgyvendintas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“. Projekto vykdytojas – Panevėžio miesto savivaldybės administracija.

 

 

 

 

 

PRATĘSTAS PROJEKTO „PANEVĖŽIO MIESTO DAILĖS GALERIJOS PLĖTRA“

ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS

 

 

 

2015 m. vasario 23 d. buvo nutraukta sutartis su bankrutavusiu rangovu ir paskelbtas naujas viešųjų pirkimų konkursas statybos užbaigimo darbams atlikti.

 

2015 m. birželio 8 d. Panevėžio miesto Savivaldybės administracija pasirašė Rangos sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu UAB „Kriautė“ Tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljono ( Respublikos g. 3, Panevėžyje) statybos užbaigimo darbams atlikti. Rangovas statybos darbus atlikti įsipareigojo iki  2015 m. rugsėjo 11 d.

 

Projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“.

 

Projekto vykdytojas – Panevėžio miesto savivaldybės administracija

 

Projekto vadovė – Jolanta Lebednykienė, tel./faks.(8-45) 584802, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

 

Tarptautinių keramikos simpoziumų ekspozicijos paviljono statybos darbai nuotraukose (žiūr. "Statybų fotokronika")

 

 

 

„Panevėžio miesto dailės galerijos plėtra“

PROJEKTO KODAS Nr. VP3-1.3-ŪM-05-R-51-006

 

               Projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“

Projekto vykdytojas - Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Projekto tikslas – skatinti viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą,  atvykstamąjį ir vietos turizmą Panevėžio mieste.

Projekto uždavinys – pastatyti Tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljoną.

 

Planuojami projekto rezultatai:

-          pastatytas  tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljonas (~500 m2);

-          įsigyti baldai, kompiuterinė technika, programinė ir kita įranga;

-          sukurta 1,5 naujos darbo vietos

            Įgyvendinant projektą bus sukurtas tarptautinio ir vietinio turizmo traukos objektas – naujai pastatytame Tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljone žiūrovams bus pristatyti įvairių pasaulio šalių keramikų sukurti unikalūs kūriniai. Panevėžio dailės galerijoje sukauptas unikalus skulptūrinės keramikos rinkinys, kurį sudaro per 600 šamotinės keramikos kūrinių, sukurtų 157 menininkų iš 35 valstybių. Įgyvendinus projektą miesto bendruomenė, užsienio ir vietiniai turistai turės galimybę susipažinti su vienintele ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje unikalių skulptūrinės keramikos autorinių kūrinių kolekcija.

 

Projekto finansavimo ir administravimo sutartis pasirašyta 2013 m. rugpjūčio 8 d.

           Projekto    įgyvendinimui  skirta 1.166.666,00 Lt iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų  

Savivaldybės taryba skyrė 880.441,28 Lt. Projekto vertė 2.047.107,94 Lt.

 

Projekto įgyvendinimo eiga:

          2013 m. gegužės mėn. užbaigtas rengti Tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljono statybos techninis projektas, atlikta projekto bendroji ir specialioji (paveldosauginė) ekspertizė.

Projekto rengėjas UAB „Panprojektas“, Panevėžys.

Techninio projekto bendrąją ir specialiąją ekspertizę atiko UAB „Pastatų konstrukcijos“, Šiauliai.

2014 m. birželio 2 d. pasirašyta Rangos sutartis su jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe, sudaryta iš UAB „Gora“ ir UAB „SMD“, Klaipėda, Telšiai.

2014 m. birželio 16 d. pasirašyta statinio statybos techninės priežiūros sutartis su UAB „Šiltas namas“, Vilnius.

Statybos darbų pradžia 2014 07 01.

Šiuo metu vyksta kiemo konstrukcijų ardymo, žemės, pamatų liejimo darbai.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2013-03-29  iki 2015-05-31.

Projekto vadovė – Jolanta Lebednykienė, tel./faks.(8-45) 58 4802, el.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.