LT | ENG

 Edukacija

Panevėžio miesto dailės galerija vykdo plačią edukacinę veiklą įvairių amžiaus grupių žmonėms. Edukacinių kūrybinių programų lankytojai ne tik supažindinami su Dailės galerijoje sukaupta milžiniška Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kolekcija, bet ir patys turi galimybę išmėgti jėgas keramikoje. Lipdymui naudojamas ir tradicinis molis, ir paprastesnės medžiagos: modelinas, plastilinas.

Taip pat lankytojai kviečiami į edukacines kūrybines programas, kuriose supažindinami su įvairiomis dailės rūšimis, mokomi vaizduojamojo meno paslapčių ir gali realizuoti savo kūrybinius sumanymus. Rengiami specialūs projektai, kuriuose dalyvauja patyrę dailininkai, galintys suteikti išsamių žinių apie įvairius dailės žanrus, naujausias technikas ir padėti tai įgyvendinti praktiškai.

Kūrybinių programų dalyviams, vadovaujamiems patyrusių edukatorių, paklus ne tik keramika ar modelinas, bet ir kitos medžiagos – popierius, stiklas, akmuo, metalas, oda, vilna. Pajusti kūrybos džiaugsmą padės tapymas ant šilko, stiklo, keramikos, akmens, vitražo, mozaikos ar ekslibriso kūrimas, paviršių dekoravimas ir kita meninė veikla.    

 

DAILĖS GALERIJOJE

 

Edukacinių kūrybinių programų ciklas PANEVĖŽIO KERAMIKŲ KŪRYBOS INTERPRETACIJOS

 Bus supažindinama su Panevėžio šiuolaikinės keramikos menininkų kūrybos ypatumais ir mokoma sukurti originalų šamoto darbą

 

 

IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS IR MOKSLEIVIAMS  (registruojamos grupės nuo 10 iki 30 vaikų)

 

„Nerutė Čiukšienė: keramikos tekstilė. Dekoratyvinis ažūrinės keramikos puodukas su gyvūno figūrėle“

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šios keramikės kūrybos ypatumais. Edukatoriai  mokys formuoti šamotą. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys ažūrinį šamoto indą su gyvūno motyvu.

 Indas pagal Nerute Čiukšiene

 

„Egidijus Radvenskas: medžiagiškumo manipuliacijos. Dekoratyvinė  lėkštė su fosilijų atspausdais

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šio keramiko kūrybos ypatumais. Edukatoriai  mokys formuoti šamotą. Kiekvienas iš dalyvių nusilipdys lėkštę ir dekoruos ją kriauklių, šakų, kankorėžių įspaudais.

 

 „Vilija Balčiūnienė: veidų topografija. Reljefinio portreto kūrimas“

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su šios keramikės kūrybos ypatumais. Edukatoriai mokys lipdyti šamotą. Vaikai turės galimybę sukurti originalų reljefinį portretą – mamos, tėvelio, brolio, sesutės ar senelio. Norintieji galės imtis autoportreto kūrimo.    

 

 „Juozas Lebednykas: keraminių vėžlių pasaulis. Šamotinio vėžliuko kūrimas“

Edukatoriai pristatys žinomo skulptoriaus, keramiko Juozo Lebednyko kūrybą. Bus mokoma formuoti šamotą. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis sukurs originalią keraminę dėžutę-vėžlį.

Dezutė pagal Juoza Lebednyka  

„Rimantas Skuodis (1951– 2015): mitologijos motyvai. Keraminio suvenyro Namų angelas kūrimas“. Žinomo panevėžiečio keramiko kūryboje svarbią vietą užėmė mitologinių dievybių motyvai.  Jaunuosius keramikos mylėtojus ne tik supažindins su šio menininko kūryba, bet ir mokys iš šamoto nulipdyti šamotinę Namų angelo skulptūrėlę.

 Namu Dievas pagal Rimanta Skuodi-vaikams

 

Užsiėmimo kaina vaikui – 1,50 Eur. Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registracija vykdoma ir informacija teikiama tel. (8 45) 584803, el.p  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

------------------------------------

 

IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS IR MOKSLEIVIAMS  (registruojamos grupės nuo 10 iki 30 vaikų)

 

 

Edukacinė kūrybinė programa „Parodos spalvos – monotipijos kūrinyje“.  Programos dalyviams bus papasakota apie galerijoje veikiančią parodą. Apžiūrėję eksponuojamus kūrinius, jų spalvų gamą perteiks kūrybiniame procese – kurdami paveikslus monotipijos technika, t.y. liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudą.

 

monotipija1

 

Užsiėmimo kaina vaikui – 1,50 Eur. Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registracija vykdoma ir informacija teikiama tel. (8 45) 584803, el.p  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

----------------------------------- 

 SUAUGUSIESIESIEMS (grupėms nuo 10 iki 30 asmenų)

 

,,Kuriu šamotinį angelą“

Supažindinimas su šamoto lipdymo galimybėmis. Lipdoma ir raižymo būdu dekoruojama angelo figūrėlė. Po edukacijos angelas išdegamas.

Kaina asmeniui 6 Eur

 

„Kuriu paveikslus monotipijos technika“

Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su monotipijos galimybėmis ir šia spaudos technika. Liedami akvarele ant stiklo ir darydami atspaudus, šia technika kuria originalius paveikslus. 

Kaina asmeniui  4,50 Eur

18 monotipija3 

 Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registruotis telefonu 8 45 584803, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

-----------------------------

 

PROJEKTAS "ŠIMTMETIS SU GĖLE"

Šoimtmetis su gėle logo-sumazintas

Edukacinė kūrybinė porceliano programa  suaugusiesiems „Atminties neužmirštuolė“. Stilizuotos porceliano sagės kūrimas 

Sausio 4 d. 17 val. I užsiėmimas: supažindinimas su porceliano formų gaminimo technika ir sagės formavimas iš porceliano masės.

Sausio 8 d. 17 val. II užsiėmimas: sagės dekoravimas – dengimas glazūromis.

 Vieno užsiėmimo kaina asmeniui 4,50 Eur. Trukmė 1,5 val.

 Priemonių ir medžiagų, reikalingų kūrybai, suteiks galerija. Registruotis telefonu 8 45 584803, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

 

FOTOGRAFIJOS GALERIJOJE

 

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS VAIKAMS IR MOKSLEIVIAMS

 

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 576960, 467551, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Edukacinė kūrybinė programa vaikams ir moksleiviams „Fotografijų takas“. Tai stalo žaidimas, kada keliaudami fotografijų taku žaidėjai susipažįsta su fotografijų sąvokomis, istorija ir išmoksta atpažinti Aukštaitijos fotomenininkų kūrinius.

 

fotodelione1 

 

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams – fotodėlionė „Gražiausių pasaulio miestų vaizdai – fotografijoje“. Programos dalyviai bus supažindinti su miesto fotografija ir smagiai praleis laiką rinkdami fotodėliones su gražiausių pasaulio miestų atvaizdais.

 

Edukacinė interaktyvi programa ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams–fotodėlionė „Mėgstamiausių pasakų herojai“. Programos dalyviai pasidalina komandomis ir dalyvauja varžybose, kurie greičiau sudės fotodėlionę su populiarios pasakos personažais. Interaktyvaus užsiėmimo metu vaikai sužino apie šalį, kurioje gimė šie personažai, apie jos kultūrą, tradicijas

Užsiėmimo kaina vaikui – 1,00 Eur

 

EDUKACINĖS KŪRYBINĖS PROGRAMOS SUAUGUSIESIEMS

Išankstinė grupių (nuo 10 iki 30 dalyvių) registracija tel. (8-45) 576960, 467551, el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Fotografiju takas -sumaz

Edukacinė kūrybinė programa „Fotografijų takas“. Tai stalo žaidimas, kada keliaudami fotografijų taku žaidėjai susipažįsta su fotografijų sąvokomis, istorija ir išmoksta atpažinti Aukštaitijos fotomenininkų kūrinius.

Kaina asmeniui – 1,50 Eur.